5 būdai, kaip motyvuoti pradėti sportuoti

Sudarykite paktą su draugais

Mankšta su draugais gali padėti jums išlikti įsipareigojusiam sportuoti pagal tvarkaraštį, ypač jei šiek tiek atidėliojate ir jums sunku motyvuoti save mankštintis savarankiškai. Dviejų ar daugiau žmonių paktas gali būti puiki motyvacija, skatinanti jus judėti. Galite sukurti savo paktą ir nustatyti sąlygas, kaip norite išlaikyti nuoseklų mankštos režimą. Jei manote, kad jums reikia daugiau atsakomybės ir paramos, kad išliktumėte įsipareigoję mankštintis, apsvarstykite galimybę prisijungti prie klasės arba mankštintis su draugais. Mankšta su draugais gali įvairiais būdais padėti padidinti jūsų motyvaciją:

– Grupės aplinkoje paprastai būna daug įdomiau, nei mankštintis vienam, be to, tai smagiau. Kai darome ką nors, kas mums teikia malonumą, labiau tikėtina, kad ir toliau tai darysime. Taigi, mankšta su draugais gali tapti malonesnė ir ne tokia varginanti. ASmeninės treniruotės ir trenerio patarimai.

Asmeninės treniruotės– Jei grupinės mankštos užsiėmimas trunka pakankamai ilgai (30-45 minutes), patirsite nuostabų pakilimą, kurį sukelia smegenyse esančios cheminės medžiagos, tokios kaip endorfinai, dopaminas ir serotoninas. Šios cheminės medžiagos sukuria jausmą, kuris dažnai apibūdinamas kaip bėgiko pakilimas arba į narkotikus panašus jausmas. Būtent šis jausmas daugelį žmonių verčia sportuoti net ir po daugelio metų.

Įsipareigokite laikytis treniruočių programos

Jei norite daugiau sportuoti, pirmiausia turite įsipareigoti tai daryti. Jei nesate įpratę mankštintis, gali būti lengva atidėti tai kitai dienai. Galite manyti, kad dabar tiesiog neturite laiko ar energijos mankštintis. Galbūt turite milijoną priežasčių, kodėl neturėtumėte to daryti. Tačiau jei rimtai ketinate keisti savo gyvenimą ir gerinti sveikatą, turite įsipareigoti vykdyti sudėtingą ir ilgalaikę treniruočių programą. Koks asmeninis treneris geriausias?

Stebėkite savo pažangą

Jei norite daugiau sportuoti, turite stebėti savo pažangą. Stebėdami savo pažangą galėsite matyti, kaip atsiperka jūsų pastangos. Gali atrodyti, kad tai reikalauja daug pastangų, tačiau yra daugybė būdų, kaip tai padaryti, ir jei įdėsite pastangų, neabejotinai turėsite naudos. Yra daugybė programėlių ir svetainių, kurios gali padėti stebėti savo pažangą ir gerokai palengvinti mankštinimąsi.

Nustatykite mažus, pasiekiamus tikslus

Jei nesate įpratę reguliariai mankštintis, jums gali būti naudinga išsikelti mažus, pasiekiamus tikslus. Kai šiuos tikslus pasieksite, tai padės išlaikyti motyvaciją tęsti pratybas. Kai tik pradedate sportuoti, gali būti naudinga pradėti nuo mažų, pasiekiamų tikslų, susijusių su jūsų fizinio pasirengimo lygiu. Pavyzdžiui, jei tik pradedate mankštintis, galite užsibrėžti tikslą mankštintis 15 minučių tris kartus per savaitę.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *