Kaip įvertinti, kokie traktoriai geriausi?

Traktoriaus pasirinkimas – rimtas galvos skausmas ūkininkams. Šiuolaikiniai traktoriai yra nemenka investicija, o didelėje pasiūloje išsirinkti, koks yra geriausias, sudėtinga. Apžvelgsime kelis esminius traktoriaus pasirinkimo kriterijus, kurie leis rasti geriausiai poreikius atitinkantį pasirinkimą.

Reikia daug ką apgalvoti

Rinkoje siūlomi įvairių prekių ženklų traktoriai, tačiau nėra taip, kad vieno gamintojo produkcija yra gera, o kito – prasta. Negalima rinktis vien pagal vardą, nes traktorius, visų pirma, turi atitikti jam keliamus reikalavimus, kad galėtų tinkamai atlikti savo darbą.

Nors pasiūla rinkoje gana didelė ir iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad traktoriai turėtų būti pasirenkami pagal auginamų kultūrų priežiūros sąlygas ar vidutines metines darbų apimtis, viskas yra kiek sudėtingiau. Ūkininkai turi įvertinti ir dirbamos žemės plotą, dirbą, reljefo specifiką. Didesniuose ūkiuose dažnai naudojami keli traktoriai – kiekvienas jų skirtas vis kitai užduočiai.

Žinoma, negalima pamiršti ir ekonominio aspekto. Traktoriai yra brangi investicija, todėl svarbu tinkamai įvertinti, kokių priedų ir komplektacijos reikės. Kuo daugiau užduočių traktorius galės atlikti, tuo ekonomiškai naudingesnis jis bus.

Kokiais kriterijais vadovaujasi ūkininkai?

Daugelis ūkininkų supranta, kad traktoriai – ne automobiliai, todėl juos renkantis reikia vertinti technines galimybes, o ne išvaizdą ar stilių. Žinoma, negalima paneigti to, kad gamintojai puikia šiuolaikinių traktorių išvaizda ir komfortu kabinoje tikrai pasirūpina!

Vis dėlto daug svarbesni yra praktiniai kriterijai. Visų pirma, reikėtų numatyti planuojamą biudžetą. Dažnai manoma, kad kuo funkcionalesni yra traktoriai, tuo geriau, bet tiesa ta, kad jei tų galimybių nepanaudojate, tai paprasčiausiai mokate „už orą“. Traktorius turi atitikti ūkio poreikius ir gebėti atlikti tas užduotis, kurioms yra perkamas.

Nors traktorius yra darbo įrankis, patogumas ir patikimas valdymas yra itin svarbūs kriterijai. Ilgos darbo valandos traktoriuje gali būti labai sunkios, todėl komfortą užtikrinančios funkcijos labai padeda palaikyti darbo efektyvumą ir užtikrina saugumą.

Aptarnavimo ir išlaikymo kaštų svarba

Perkant traktorių, reikėtų pasidomėti ir aptarnavimo galimybėmis. Paprastai tai priklauso nuo gamintojo, modelio, konstrukcijos ypatybių. Kai kurie traktoriai yra remontuojami ir aptarnaujami sudėtingiau, į tai reikėtų atkreipti dėmesį. Taip pat skiriasi ir atsarginių dalių prieinamumas, todėl prieš perkant verta patikrinti, ar lengvai galima gauti reikalingų dalių, priedų.

Taip pat verta pagalvoti ir apie išlaikymo kaštus. Atkreipkite dėmesį, kad traktoriai savo konstrukcija per pastaruosius metus gana stipriai keitėsi, evoliucionavo. Tai lėmė vis griežtėjančios ES normos ekologijos srityje. Deja, ekologija dažnai kelia daugybę iššūkių traktorių gamintojams, o siekdami juos išspręsti jie taiko sprendimus, kurie reikalauja papildomos priežiūros. Tai gali gana stipriai išauginti traktoriaus išlaikymo kaštus, todėl prieš priimdami galutinį sprendimą pirkti, būtinai pasidomėkite gamintojo rekomendacijomis priežiūrai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *