Ką reikia žinoti apie aplinkos apželdinimą?

Apželdinimas namųAplinka turi didelę įtaką mūsų savijautai, todėl gražiai sutvarkytas namų kiemas yra toks svarbus. Tam, kad būtų sukurta graži aplinka, reikalingi apželdinimo projektai. Tik tuomet galima suplanuoti, kur ir ką sodinti bei, kaip atrodys kiemas.

Daugelis negalvoja kaip ir ką sodinti šalia savo namo, todėl dažniausiai gaunasi, kad aplinka primena chaosą, nes augalai iš pradžių atrodė vienaip, o paaugę jie pasikeičia ir nebeatrodo taip, kaip tikėjotės. Dažnai nutinka taip, kad augalai sodinami mažais atstumais, o užaugę pradeda užgožti vieni kitus, o dar blogiau, kai sulaukiama kaimynų nusiskundimų dėl į jų teritoriją augančių krūmų ar medžių. Kad to išvengti, reikia žinoti kaip sodinti tam tikrus augalus.

Pirmiausia ką reikia padaryti, tai ramiai apgalvoti kokios aplinkos norite. Taip pat reikia pagalvoti, kiek laiko galėsite skirti priežiūrai. Pavyzdžiui, jei negalite net pagalvoti apie tai, kad nuolat reikės ravėti piktžoles, tai reikia apie tai galvoti iš anksto. Būtina nuspręsti, kokie daiktai ar statiniai bus kieme. Reikia pagalvoti apie tai ar norėsite hamako? Jei taip, tai jam reikia numatyti vietą. Taip pat pagalvokite, kur bus terasa ar pavėsinė. Jei auginate šunį, kuris gyvens lauke, reikia numatyti, kur stovės voljeras. Auginate vaikus? Pagalvokite, kuri kiemo dalis bus skirta jų žaidimams, juk stovės batutas, supynė, čiuožykla ir kiti reikiami žaidimų statiniai. Sekantis etapas – augalai ir vandens telkiniai. Pagalvokite ar norite kieme vandens telkinuko ar fontano? Juos reikia suplanuoti iškart, nes bus daug paprasčiau atlikti darbus, nei tuomet, kai jau yra suformuota aplinka.

Didžiausio dėmesio sulaukia augalai, nes jie arba gali vietą paversti išskirtine, arba viską sugadinti. Nuo to, kaip augalai susodinti ir kokios rūšys parinktos, priklauso labai daug kas, todėl reikalingi apželdinimo projektai. Tokiame projekte numatoma, kurie augalai bus sodinami tam skirtose vietose. Beje, jei sodinami maži augalai, o taip dažniausiai ir būna, tai yra labai sunku numatyti, kaip atrodys aplinka, kai jie užaugs. Tam praverčia apželdinimo projektas, nes jame galima pamatyti, kaip atrodys jau užaugę augalai. Be to, projektas atliekamas tinkamai laikantis įstatymuose numatytų ribų iki kaimyninių sklypų. Sodinant augalus pagal aplinkos projektą taupomas laikas ir išvengiama bereikalingų pykčių su kaimynais, nebent turimas kaimynų sutikimas, tuomet augalai gali būti sodinami net ir prie pat tvoros.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *