Kam patikėti darbuotojų paiešką?

Vis daugiau įmonių vadovų supranta, kad geras darbuotojas atnešą didžiulę naudą įmonei, todėl tinkamų kandidatų paieškos tampa vis svarbesnės. Darbuotojų paiešką gali atlikti tiek pats įmonės vadovas, tiek personalo skyrius, tiek ir darbuotojų paieškos įmonės, pavyzdžiui, uabpersonalas.lt.

Personalo paslaugosKuo skiriasi kiekvienas pasirinkimas? Vis dar daugumoje įmonių patys vadovai imasi darbuotojų paieškos. tai nėra paprastas procesas, nes paskelbus apie darbuotojų paiešką, reikia skirti labai daug laiko. Juk reikės skaityti gyvenimo aprašymus, atsakinėti į klausimus telefonu ir elektroniniu paštu bei atsirinkti tinkamiausius kandidatus darbo pokalbiui. Darbo pokalbių būna daug, todėl vadovas tuo metu bus atsitraukęs nuo įmonės reikalų. Ar tai gerai? Spręsti jums. Kiti vadovai patiki darbuotojų paieškas personalo skyriaus darbuotojams, kurie organizuoja darbuotojų paiešką, o vadovui tereikia ateiti į darbo pokalbius su atrinktais geriausiais kandidatais. Daugeliu atvejų nei vadovas, nei personalo darbuotojai negali tinkamai vertinti kandidatų, nes suveikia taip vadinamas žmogiškasis faktorius, kuomet vertinami ne kandidato gebėjimai ir reikiamos savybės, bet jo išvaizda ar tiesiog suveikia simpatijos ar antipatijos mechanizmas. Nuo to atsiriboti moka tik geriausi personalo atrankos specialistai, kurie dažniausiai dirba darbuotojų atrankų įmonėse.

Ką reikia žinoti apie personalo paieškų įmones? Jos gali specializuotis tiek Lietuvos įmonių darbuotojų paieškose arba gali teikti paslaugas ir įdarbinimui užsienyje. Taip pat galima rasti skirstymus pagal tam tikras sritis, kuomet galima surasti darbuotojų paieškos įmones, kurios ieško tik išskirtinių profesijų atstovų, pavyzdžiui, tik kompiuterių programuotojų, grafikos dizainerių, užsienio kalbų specialistų, inžinierių. Galima rasti ir tokias, kurios teikia gamybos darbuotojų paieškas, kuomet ieškomi įvairių kvalifikacijų darbuotojai, kurie dirbs gamybos įmonėse. Žinoma yra ir tokių, kurios teikia įvairių darbuotojų paieškas. Norėdami daugiau sužinoti apie personalo paieškos galimybes, galite apsilankyti uabpersonalas.lt interneto svetainėje.

Šiuo metu ieškoti darbuotojų yra pakankamai sudėtinga, dėl to geriausia šiuos darbus patikėti personalo paieškos įmonei arba bent jau samdyti personalo specialistą, kuris dirbs jūsų įmonėje ir nuolat galės organizuoti darbuotojų paieškas bei jų atrankas. Tai leis sutaupyti laiko atrankos etapui ir pirminių pokalbių vedimui. Be to, atrankų specialistai išmano kaip pasirinkti tinkamiausius kandidatus, nes išmano darbuotojų atrankos niuansus. Jie gali patikrinti užsienio kalbų žinias, duoti spręsti testus, kurių atsakymai padės atrinkti labiausiai tinkamus kandidatus bei atrinkę geriausius organizuoti pokalbį su įmonės vadovu.

#1$ komentaras

  1. Simona

    Darbuotojų paieška gali būti labai varginantis ir daug laiko reikalaujantis procesas. Tačiau vis daugiau įmonių kreipiasi į įdarbinimo agentūras. Įdarbinimo agentūra padeda atrasti kompetetingus darbuotojus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *