Įmonių steigimas – nuspręsti, kurią juridinę formą rinktis, reikėtų individualiai!

Steigiame įmonesNors uždaroji akcinė bendrovė, bei individualioji įmonė, esą pačios populiariausios juridinės formos Lietuvoje, žmonės, kurie ne itin domėjosi jų esmine koncepcija, o be viso to ir specifinėmis savybėmis, kuriomis pasižymi tam tikros įregistravimo formos, jeigu būtų galima taip pasakyti, atėjus reikiamam metui nuspręsti, kurią gi juridinę formą rinktis, sutrinka – tiesą sakant, dažniau gal būna tuomet, kai piliečiai ateina, manydami, jog rinksis UAB, tačiau laikui bėgant pastebi, pasikonsultavę su darbuotojais, jog galimai kitos veiklos formos pasižymėtų geresnėmis sąlygomis.

Tiesą sakant, jeigu kalbėtume nuoširdžiai, būtų galima pastebėti tai, kad įmonių steigimas šiandieną ir bus ta paslauga, apie ką norėtume plačiau pašnekėti. Vis dėlto, šiandienos turinį labiau nukreipsime ta linkme, kad kiekvienas pilietis, norėdamas įregistruoti kompaniją, turi rimtai pasidomėti esamomis alternatyvomis ir, išsirinkęs geriausią formą, atlikti registraciją. Nors kai kurias formas ir įmanoma perkelti, perregistruoti, būtų galima pastebėti, kad visos šios paslaugos kainuoja papildomas pinigėlių sumas, o tiems, kuriems individualus verslas galimai vis dar yra smulkus, kaip ir tikriausiai aišku, jog pernelyg didelių sumų išleisti nenorėtų – ypač, jeigu šios pasireiškia tik tuomet, kai yra atliekami neteisingi, kvailoki sprendimai.

Būtų galima pastebėti ir tai, kad imoniu steigimas, kaip paslauga, o tiksliau, kaip padarinys, turės itin didelę įtaką tolimesnei jūsų kompanijos veiklai, plėtrai bei mokesčių mokėjimo sistemai. Turime omenyje tai, jog jeigu visiškai nereikalingai pasirinktumėte uždarąją akcinę bendrovę, ne vien tik turėtumėte sumokėti įstatinio kapitalo mokestį, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau be viso to ir mokėtumėte kur kas didesnius mokesčius, tarkime, jeigu palygintume su individualiąja įmone, ar veikla. Be viso to, reikėtų pastebėti ir tai, kad nuo paslaugos įmonių steigimas priklauso, ar jums bus reikalingi papildomi darbuotojai – jeigu, tarkime, pasirinktumėte UAB juridinę formą, natūralu, kad reikėtų bent jau buhalterio paslaugų, kadangi priešingai, nei kitose formose, kompanijos savininkas negali būti tuo pačiu ir įmonės buhalteris, todėl kai kuriems asmenims tai taip pat kelia įvairiausių problemų.

Kaip ir būtų galima daryti prielaidą, jog tinkamai išsiaiškinti, kurią juridinę formą reikėtų rinktis, yra privalu. Priešingu atveju galite nemenkai nukentėti, ypač mokesčių klausimais, kadangi tektų ne vien tik didesnes sumas mokėti, tačiau taip pat ir galimai samdytis papildomą žmogų, mat tvarkyti individualių įmonės finansų negalėtumėte.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *