Ką padovanoti medžiotojui

Visada lengviau išrinkti dovaną, kai žinote žmogaus pomėgį, hobį. Šį kartą kalbame apie tuos žmones, kurių hobis yra – medžioklė. Kokias prekes medziotojams galima padovanoti, su jais nepasitarus ir, žinant specialiuosius poreikius? štai keletas patarimų, kurie pravers kiekvienam, norinčiam pradžiuginti savo artimą, mėgstantį į namus parsinešti laimikį iš miško.

Kuprinės ir dėklai

Dovanos medžiotojamsĮvairūs dėklai ginklams, paprastiems daiktams, visai amunicijai yra gera idėja dovanoms. Galbūt pirkdami ginklą nepataikytumėte taip lengvai, gal net neturėtumėte galimybės to padaryti, nes kai kurias prekes medziotojams įsigyti galima tik su leidimais ir įvardinant konkrečius tikslus. Tačiau kuprinės, dėklai – jie vis tiek yra gana universalūs ir, be abejo, mieli daiktai, kuriais jūsų bičiulis tikrai apsidžiaugs.

Gertuvės

Pasirodo, ne tik dviratininkams ar sportininkams – gertuvės gali būti geros dovanos ir medžiotojams. Suprantama, kad tai išvis ne specifinė dovana, tinkanti kiekvienam, todėl jeigu taip šausit – tikrai pataikysit.

Drabužiai

Galvodami apie tai, kokius drabužius medžioklei galima padovanoti, geriau gal pasitarkite su asmeniu, kurį sveikinsite. Sužinokite jo dydį, paklauskite, ką jis mėgsta dėvėti, o taip pat, ko trūksta, gal patyrinėkite nuotraukas socialiniame tinkle, ką jis paprastai dėvi medžioklėje. Nerizikuokite su dideliais kostiumais – puikiai tiks įvairios pirštinės, tinkleliai ant akių ir pan.

Optiniai prietaisai

Šiuolaikiniai moksleiviai mokykloje skaito Česlovo Milošo kūrybą, vienas jo reikšmingiausių kūrinių – „Isos slėnis“. Ne vienas knygos skaitytojas pamena tas įstabias scenas, kur pagrindinis veikėjas, berniukas, iškeliauja į mišką medžioti, susižavėjęs savo naujuoju suaugusiu draugu, medžiotoju. Tais laikais tokių medžiotojų prekių kaip dabar nebuvo, nors esminiai ginklai jau buvo naudojami. Visgi, pačioje pabaigoje, nusivylęs savo gabumais, Tomas pagaliau gauna galimybę nušauti nieko neįtariančius miško paukščius. Tačiau prabunda jo egzistencinis nerimas: o kas iš to, kodėl aš noriu nušauti gyvį? Ar todėl, kad jis nuostabus, ir norisi juo pasidžiaugti, norisi grožėtis juo iš visų jėgų ir vienintelis būdas tai padaryti yra „pasisavinti“ paukštį? Šiais laikais fotografai kartais sako „medžioju“, nes iš tiesų tai, ką jie daro su foto aparatais, žiūronais ir kitais optiniais įtaisais, kada objektyvas nukreiptas į gyvūnus, yra kažkas panašaus į medžioklę. Jeigu remčiausi Česlovo Milošo romanu. Juk gebėjimas žiūrėti ir grožėtis, gebėjimas „sugauti akimirką“ irgi yra laimikis. Taigi, savo draugui padovanoti galite ir optinius prietaisus. Tokias prekes medziotojams rasite įvairiose parduotuvėse, jeigu pirksite elektroniniu būdu – galėsite ilgiau skaityti aprašymus, lengviau išsirinkti norimas prekes. Tokie optiniai prietaisai padės ir medžioklėje, ir šiaip norint grožėtis gamta. Tai įvairūs žiūronai, specialūs matomumą gerinantys prietaisai, taip pat naktinio matymo įrengimai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *