Kada būtinas tomografijos tyrimas?

Tomografijos tyrimas yra šiuolaikiškas medicininis tyrimas, kuris padeda tiksliai nustatyti diagnozę ir pradėti tyrimą. Apie tyrimus galima sužinoti apsilankius šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Kada pacientams yra skiriamas tomografijos tyrimas?

Daugelis pacientų nežino kokiais atvejais gali būti skiriama kompiuterinė tomografija. Reikia žinoti, kad ji gali būti skiriama tais atvejais, kai reikia greitai nustatyti diagnozę bei tais atvejais, kai yra planuojama chirurginė intervencija arba tais atvejais, kai yra ūmus susirgimas ir reikia greitai gelbėti paciento gyvybę. Pavyzdžiui, kraujotakos sutrikimai, galvos smegenų arba stuburo traumos bei navikai. Apie tai galima išsamiai sužinoti pas gydytojus arba patikimose interneto svetainėse.

KTDažnai pacientai nežino per kiek laiko gali būti atlikta kompiuterinė tomografija. Šiuo metu yra taip, kad tomografija gali būti skiriama skubos tvarka arba jos reikia laukti. Apie tai per kiek laiko pacientui turi būti suteikta tokia paslauga informuos gydytojas, nes tik jis gali spręsti kokia skubos tvarka ar ne skubos tvarka reikalingas tyrimas. Tai reikės paskirti tuomet, kai vertinama paciento būklė. Tais atvejais, kai gydytojas mano, kad tyrimas turi būti atliktas nedelsiant, tai jis ir bus paskirtas atlikti skubos tvarka. O tais atvejais, kai būklė nėra kritinė ir gydytojas nemato priežasties skirti skubų tyrimą, tai skiriamas planinis tomografijos tyrimas ir jo reikės laukti.

Pacientams rūpi ne tik tai, kada skiriamas toks tyrimas ar per kiek laiko jį gaus, bet ir kaina. galima tik paminėti, kad apie kompensavimo tvarką skiriant tam tikrus tyrimus, galima sužinoti gydymo įstaigose arba valstybinėse institucijose. Pavyzdžiui, reikia žinoti, kad tomografijos tyrimas nemokamai skiriamas tada, kai pacientas turi antrinio arba tretinio lygio specialisto siuntimą. Tuo atveju, jeigu pacientas pats pageidauja, kad jam būtų atliktas tomografijos tyrimas, tai pacientas turės susimokėti už tokį tyrimą. Beje, pacientas gali tyrimus atlikti tiek privačiose gydymo įstaigose, tiek ir valstybinėse. Čia jau reikės patiems pagalvoti, kur jums labiau tinka. Galima tik patarti sužinoti kainas skirtingose gydymo įstaigose už atliekamą tomografijos tyrimą ir kada galima būtų jį atlikti. Pavyzdžiui, gali būti, kad privačioje gydymo įstaigoje tyrimas galės būti atliktas daug greičiau, nei privačioje. Kainų skirtumai turi būti vertinami atskirai, nes kiekviename mieste jie gali skirtis. Tuomet jau jums galima bus rinktis vietą, kurioje jums viskas tinka.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *