Kada naudojame vienkartinius indus

Vienkartinės priemonėsMan iki dabar yra keista, kad vienkartiniai indai turi šį pavadinimą. Net jeigu užsuktume į vieną iš jais prekiaujančių parduotuvių, pavyzdžiui. www.supakuota.lt, pamatytume, kad tų indų nemažai yra plastikinių. Kai šiais laikais visi taip uoliai rūpinasi gamtos ir mūsų pasaulio ekologine sveikata, keista, kad būtent plastikas traktuojamas kaip vieną kartą naudojamas produktas. Štai medžio gaminiai, popierius, kažkokie kitokie organinės kilmės produktai laisvai galėtų būti tie, kuriuos mes galėtume panaudoti kartą ir atiduoti žemelei gamtai suardyti arba perdirbimo pramonei sumaitoti. Tačiau realybė yra tokia, kad vienkartiniai indai, pagaminti iš plastmasės dažnai mėtosi gražiausiuose kraštovaizdžiuose. Kartais ir mums dėl to norisi šalia numesti plastikinį indelį – juk vis tiek čia jau primėtyta. Atvažiuojame į tą pačią vietą po metų – o čia ir mūsų senieji indai mėtosi. Juk niekur dingti jie negalėjo, ne organika, ne popierius, taip greit neims ir kažkur nepranyks.

Kada tikrai naudoti

Naudoti vienkartinius indus reikia atsakingai, esant tikriems, kad tikrai nemesite jų į gamtą. Nors būtent į gamtą galbūt juos ir norėsite vežtis. Iš tiesų, pateisinu tą atvejį, kai plastikiniai indai, kad ir iš UAB Supakuota, yra naudojami dėl spontaniškų sumetimų. Tarkime, jūs staiga supratote, kad nusipirkote mišrainės ir neturite su juo jos valgyti. Nei su rankomis, nei su medžio šaka nesinori, o iki namų – 5 kilometrai. Štai tada vienkartinis šaukštelis yra išeitis, nes pirkti naują metalinį jums yra per brangu. Tačiau, kitas klausimas – ar tikrai jį paskui reikia mesti tiesiai į šiukšlių dėžę? Gal galima išsiplauti ir naudoti paskui vėl? Tai nepopuliarus elgesys, bet tiesą sakant vienkartiniai įrankiai iškart panaudojus išmetami tik dėl to, kad taip mus daryti yra pamokiusi stereotipinį reklama. Iš tiesų, galima jų ir nemesti, o išsiplauti ir kitą kartą panaudoti vėl.

Kada geriau nereikia

Kartais keliaujant į gamtą su mašina nesinori prisikrauti labai daug daiktų. Tada imami vienkartiniai indai, nesinorėtų juk savo metalinio puodo plauti upėje. Tačiau kaip tik tada ir vertėtų pasiimti normalius indus iš namų, o jų plauti ežere nebūtina – galite tiesiog parsivežti namo ir išplauti ten. Taip pat kartais keliaujama tik su kuprine, tada nesinori daug sunkių nešulių, o moliniai ir metaliniai indai tikrai sudarytų jums per didelį svorį. Ką tokiu atveju daryti? Kad ir iš Supakuota.lt nusipirkite plastikinius, tačiau storesnius indus, ir juos naudokite kaip daugkartinio naudojimo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *