Kaip išsirinkti tinkamiausią programuotoją ar programuotojų kompaniją?

Jei nusprendėte įsigyti nuosavą tinklapį, tikriausiai jau susidūrėte su tam tikrais sunkumais. Interneto svetainiu kurimas yra plačiai prieinama paslauga – pakanka suvesti keletą raktažodžių į Google paieškos sistemą ir prieš save išvysite mažiausiai tuziną pasiūlymų. Kaip bebūtų, nors viskas atrodo itin paprasta ir aišku, derėtų žinoti keletą esminių dalykų, kurie ateityje padės jums sutaupyti krūvas pinigų ir neleis būti apgautiems. Tad nieko nelaukiant, norėtumėme su jumis pasidalinti pačiais svarbiausiais dalykais, į kuriuos tiesiog būtina atkreipti savo dėmesį.

Svarbiausia žinoti ko nori

Programuoja svetainesTikriausiai didžiausia problema, su kuria yra susiduriama užsisakinėjant internetinę svetainę, tai prasta komunikacija tarp užsakovo ir darbų vykdytojo (dažniausiai paties programuotojo). Ne paslaptis, jog klientai dažnai neturi jokio supratimo kaip vyksta darbai ir kaip veikia internetinės svetainės, o tuo tarpu programuotojai daug lengviau šnekasi su kompiuteriais, nei su žmonėmis, todėl iškyla įvairiausių komunikacijos problemų.

Dar prieš užsisakinėjant sau tinklapį, reikėtų gerai apgalvoti ką tokiam darbui turėtumėte pasamdyti – laisvai samdomą programuotoją ar įmonę, kurioje dirba įvairūs specialistai ir teikia tinklapių kūrimo paslaugas? Pirmasis variantas dažniausiai yra daug kartų pigesnis, tačiau yra vienas bet – jūs būtinai turite tiksliai žinoti ko norite ir turėti bent šiek tiek žinių tinklapių kūrime ir apskritai interneto technologijose. Priešingu atveju galite likti smarkiai apmautas arba tiesiog jūsų darbai bus įgyvendinti visiškai ne taip, kaip jums reikėjo. Nusisamdžius laisvai samdomą programuotoją, turėsite su juo pastoviai dirbti – bendrauti, išsakyti pastabas, siūlyti patobulinimus ir t.t. Jūs praktiškai dalyvausite visame kūrybiniame procese ir jį kontroliuosite. Natūralu, jog tokiai užduočiai tam tikros specifinės žinios yra tiesiog būtinos. Tuo tarpu jei kreipsitės į įmonę, kuri profesionaliai kuria tinklapius, šis procesas iš esmės skirsis. Jūs greičiausiai bendrausite ne su programuotoju, o su IT srities pardavimų vadovu, kuris puikiai išmano naujausiais tendencijas, suprantu visus tinklapių kūrimo procesus, tačiau taip pat turi gerus bendravimo įgūdžius ir sugebės suprasti jūsų poreikius bei pasiūlyti patį optimaliausią variantą tam tikroje situacijoje.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *