Kaip sukurti minimalistinį namų interjerą?

Kūrybingas interjerasStatistika rodo, kad Lietuvos statomi vis mažesnės kvadratūros butai. Viskas remiasi į komunalines sąskaitas, kurios yra gaunamos už šildymą. Mažesnės kvadratūros butai reikalauja, kad stilius įrengiamas namuose, būtų kuo kompaktiškesnis. Minimalistiniai svetainės baldai ir visas kambaryje esantis interjeras pritaikomas taip, kad liktų kuo daugiau erdvės, tačiau tuo pačiu ir būtų suteikiamos galimybės patogiai susidėti visus daiktus. Minimalizmas – populiarus pasirinkimas. Ir todėl, kad butai mažėja ir paprasčiausiai siekiant, kad namuose nebūtų daug dulkių, kurias dažnai sukaupia dideli baldai ir daug mažų smulkmenų, kurias nuvalyti kartais gali būti per daug sunku. To įtakoje ir tenka liūdėti skendint dulkėse. Tiesa, egzistuoja paprastai patarimai, kurie gali pertvarkyti tradicinį namų stilių į minimalistinį. Svarbiausia, kad jie nereikalauja didelių pinigų sumų, taigi, be investicijų galima greitai „atšviežinti“ namus.

  1. Italų baldai dažniausiai pasižymi labai gera kokybe, tad nenuostabu, jog visada verta pirkti kiek brangesnius, tačiau ilgai jums tarnausiančius baldus.
  2. Minimalistinį interjerą galima sukurti, jei kambaryje vyraus šviesios spalvos. Žinoma, balta labai tepli net ir tokiu atveju, jei neturite vaikų ar gyvūnų, kurie galėtų paspartinti dėmių atsiradimą ant baldų. Tačiau geriausias pasirinkimas – koralinė arba dramblio kaulo. Rekomenduojame ne tik tokiu atspalviu dažyti sienas, tačiau taip pat pasirinkti ir atitinkamų spalvų šviesius baldus. Tokie svetainės baldai sukurs erdvumo įspūdį.
  3. Pasistenkite išnaudoti vertikalumą. Būtent į aukšti tįsti turėtų ir spintelės. Paprasčiausiai ant žemės vietos nebus tiek daug, tad būtent aukštose spintelėse bus galima laikyti kuo daugiau daiktų.
  4. Kuo daugiau veidrodžių kambaryje bus – tuo erdvė atrodys didesnė. Žinoma, su pastaraisiais nereikėtų persistengti, nes kartais jie gali sukurti nejaukumo pojūtį. Juolab, miegamasis nėr ta vieta, kur turėtų būti labai daug veidrodžių. Kita vertus – kuo vonia jų daugiau, tuo smagiau yra būti ir pačiam.
  5. Svetainės baldai turėtų būti kuo mažiau raštuoti ir puošti įvairiausiais papuošimais. Minimalizmas pasireiškia per smulkmenų nebūvimą. Abstraktumas dominuoja.
  6. Geriausiai minimalizmą gali atskleisti tokia medžiaga, kaip marmuras arba plastmasė. Šiuo atveju medis nėra tas pasirinkimas, kuris geriausiai gebėtų sukurti atitinkamą atmosferą.
  7. Tokie aksesuarai, kaip užuolaidos ir ant lovos esantis pledai – ne tai, kas padeda atskleisti minimalistinį interjerą. Kuo tokių smulkmenų mažiau – tuo tikslo link keliaujama geriau.

Minimalizmas namuose – puikus stilius, kurį labai nesunkiai gali susikurti kiekvienas. Svarbiausia, tam nereikia didelių investicijų arba laiko.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *