Kam yra naudojami geologiniai tyrimai?

Geologiniai tyrimai yra labai svarbūs prieš pastato statybas, kad būtų ištirti kokybės rodikliai. Kad būtų atliekami tyrimai, todėl yra gręžiami gręžiniai ir atliekami geofiziniai ir inžineriniai geologiniai tyrimai ir imama uolienų bei vandens mėginiai, kurie geba atskleisti faktinius duomenis apie žemės gelmių sluoksnius ir jų savybes. Taip pat skleidžiami tokie duomenys kaip taršos mastas, geriamojo vandens kokybė ir grunto tinkamumas statinių pamatams. Lietuvoje jau egzistuoja geologiniai ir grunto tyrimai, tačiau juos atlieka profesionaliai nedaug įmonių, kurios turi licencijas vykdyti tokius geologinius darbus. Vilniuje galime atrasti įmonių, kurie orientuoti būtent į geologinius tyrimus ir atlieka savo darbą Kaune, Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Reikėtų įsiminti, kad geologiniai tyrimai turi patrauklias kainas, todėl yra prieinami visiems. Profesionalūs geologai geba atlikti savo darbą aukščiausioje kokybėje.

Geologiniai tyrimai statyboms

Geologiniai tyrimai dažniausiai yra susiję su statinių projektavimu ir kitų statybų įrengimu. Tokie tyrimai būtina, jeigu norima plėtoti miesto infrastruktūrą, jeigu bus kuriamos požeminės stovėjimo aikštelės arba hidrotechninių statinių statyboms energijai išgauti. Kadangi geologiniai tyrimai darosi vis paklausesni, todėl įmonės gali pasiūlyti ir daugiau tyrimų, kurie yra reikalingi statyboms.

Informacija apie geologinius tyrimus

Tai yra pasirinkto sklypo tyrimai, kurių metu yra naudojamos žemės gelmės, kad būtų atlikti tyrimai statybų planavimams. Tyrimai dažniausiai turi savo tikslą – nustatyti statomos teritorijos, statybos sklypo inžinerines geologines sąlygas.

Inžinieriniai geologiniai tyrimai yra atliekami kokybiškai ir yra susiję su gyliais, kurie taikomi tyrimų metodais. Ar žinojote, kad atlikti tyrimai turi tam tikrus dokumentus, kurie naudojami projektuojant pastatų projektus, bei vandens tiekimo ir geoterminių gręžinių sistemoms.

Geologinių tyrimų eiga

Kiekvienas geologinis tyrimas yra atliekamas pagal statybos techninio reglamento reikalavimus. Visi reikalavimai yra nustatomi geologiniams tyrimams, bei teritorijų planavimams, kai yra atliekamos statybos.

  1. Pirmiausia projektų vadovai pažymi būsimo pastato vietą toponuotraukoje ir suformuluoja geologinių tyrimų užduotis ir tuomet jos perduodamos užsakovams. Tuomet asmuo turi užsakyti darbus įmonėje, kurią jis pasirenka. Rekomenduojama tyrimų darbus užsakyti tik licencijuotoje įmonėje, kuri turi gerą reputaciją ir darbą atliks kokybiškai.

  2. Tuomet yra atliekami geologiniai tyrimai, kuomet nustatomas grunto stiprumas ir pati sandara, bei imami grunto mėginiai, kuriuos vėliau tyria laboratorijose. Kuomet mėginiai yra tiriami, jų informacija yra apdorojama ir kuriama informacinė duomenų bazė, o klientui pateikiama išsami techninė ataskaita. Taip pat geotechninio tyrimo metu yra nustatomos ir grunto granuliometrinės sudėtis, klasifikaciniai parametrai ir fizikinės mechaninės savybės. Hidrogeocheminių tyrimų metu yra nustatomi teršalai, bei vandens cheminės savybės. Kai kurios įmonės siūlo ne tik tyrimus, tačiau ir pasiūlymus, kaip galima efektyviai spręsti problemas.

  3. Paskutiniame etape yra formuojama geologinių tyrimų ataskaita, kuri yra perduodama registracijai. Kiekvienai ataskaitai yra suteikiamas unikalus numeris žemės gelmių registruose.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *