Kiemo vartai: kaip elgtis, kad jie tarnautų ilgiau?

Keimo vartaiTurite jums priklausantį kiemą? Tokiu atveju svarbu ne tik aptverti jums priklausančią teritoriją tvora, bet ir turėti kiemo vartus. Priežasčių, kodėl kiemo vartai turėtų atsirasti jums priklausančioje teritorijoje yra daug, tačiau būtina akcentuoti ir dar vieną, ne ką mažiau svarbų dalyką, juo labiau, kad jis tikrai aktualus kiekvienam jau turinčiam ar dar tik planuojančiam turėti kiemo vartus. Tai – jų tarnavimas laikas. Belieka tik pridurti, kad kai yra įsigyjamas toks pirkinys kaip kiemo vartai, visi tikisi, kad jis tarnaus kuo ilgiau. Ar taip ir bus, nemaža dalimi priklausys nuo paties šeimininko: jei garantuosite tinkamą priežiūrą, tokiu atveju atveju iš tiesų galėsite tikėtis ilgų tarnavimo metų. Taigi, kaip prižiūrėti kiemo vartus, kad jie iš tiesų ilgai tarnautų? Šiame tekste rasite keletą puikių patarimų.

Venkite mechaninio poveikio

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurio tikrai yra būtina vengti, siekiant, kad kiemo vartai tarnautų ilgai, yra mechaninis poveikis. Ir nors daugeliui iš pirmo žvilsgnio gali pasirodyti keista, kas gali būti bendro tarp mechaninio poveikio bei ilgo vartų tarnavimo, reikia pabrėžti, jog tarp šių dviejų komponentų slypi iš tiesų glaudus ryšys: jei vartai nuolat patirs mechanininį poveikį (spyrimą, lenkimą, laužimą, stūmimą), jie kur kas sparčiau ims dėvėtis, o lenkimo ar lūžio vietos gali padėti rūdyti. Taigi, auksinė taisyklė, kurios turėtų laikytis visi tie, kurie svajoja, kad jų teritorijoje būtų ilgai tarnaujantys kiemo vartai: turite apsaugoti juos nuo mechaninio poveikio.

Padenkite apsauginėmis medžiagomis

Visai nesvarbu, iš ko yra pagaminti jūsų kiemo vartai – medienos ar metalo, akcentuotina tai, kad besikeičiančios oro sąlygos tikrai turi įtakos jų būklei, o svarbiausia, kad toji – neigiama, skatinanti greitesnį vartų nusidėvėjimą. Tačiau yra ir gera žinia – šį poveikį sustabdyti tikrai pavyks tuo atveju, jei kiemo vartus padengsite apsauginėmis medžiagomis – būtent jos užtikrins, kad temperatūrų skirtumai, kaitrūs tiesioginiai saulės spinduliai ar šaltis, neskaitintų jūsų kiemo vartų nusidėvėjimo. Belieka tik sužinoti, kokios tos apsauginės medžiagos yra. Tai – paprasčiausias lakas bei dažai, kuriuos galite įsigyti kiekvienoje internetinėje ar įprastoje statybos darbų parduotuvėje. Belieka tik pridurti dar keletą pastebėjimų: kiemo vartus dažais ar laku reikia padengti bent kartą per 3 – 4 metus; dažai tiks pageidaujantiems spalvų; lakas tiems, kurie nori blizgesio.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *