Koks trimerio valas reikalingas sodybos priežiūrai?

Gyvenant sodyboje nuolat reikia pjauti veją, įvairius žolynus ar net valyti teritoriją nuo sumedėjusių augalų. Dėl to trimeris yra puikus pagalbininkas kiekvienos sodybos šeimininkui. Trimerio valas atrodo smulkmena – juk tai toks mažas elementas, tačiau iš tikrųjų jis yra labai svarbus. Aptarkime, kokio valgo gali prireikti rūpinantis sodyba ir kaip jį pasirinkti teisingai.

Ką lemia trimerio valo storis?

Vejapjovėms skirtų valų asortimentas labai platus, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad valai skiriasi savo storiu. Dažniausiai naudojamų valų storis siekia 1-3 mm. Plonesnis valas yra skirtas pjauti plonesnėms žolėms, storesnis – storesnėms. Jei į sodybą atvyksite tik savaitgaliais, ploniausias valas jau netiks, o jei vasarą ketinate joje gyventi nuolat ir rūpestingai prižiūrėti veją, tuomet galite rinktis ir 1 mm storio valą.

Sodyboje visada pravartu turėti ir storesnio valo – juk yra kampų, kuriuose priželia žolių ir krūmelių, nors atrodo, kad net pastebėti nespėjote. Sumedėjusiems stagarams ir stiebams reikės storesnio valo, nes plonas jų paprasčiausiai neįveiks. Tokiems darbams geriausiai tiks 3 mm storio trimerio valas. Žinoma, jei nenorite kaitalioti valo, galite rinktis ir universaliu laikomą 2 mm storį, kuris tinka tiek vejos priežiūrai, tiek mažesniems brūzgynams tvarkyti. Prieš perkant valą, patariama patikrinti instrukciją – gamintojas nurodo leistino valo storio ribas.

Kam skirtas skirtingų formų trimerio valas?

Trimerio valo forma – tai jo profilis. Tiek pirkdami parduotuvėje, tiek ir internetu susidursite su didele valų įvairove, tad svarbu žinoti, kokia yra kiekvienos rūšies valo paskirtis. Pradėkime nuo populiariausio ir universaliausio apvalaus valo, kuris puikiai tinka kasdieniams vejos priežiūros darbams.

Kampuotas trimerio valas gali būti keturių ar penkių kampų profilio. Jis yra itin aštrus, todėl jį rinkitės tada, kai planuojate tvarkyti sodybos teritoriją ar nupjauti seniai nešienautus plotus. Toks valas gali nupjauti ir sumedėjusias žoles, ir plonesnes šakeles, todėl jis puikiai tiks sodybos teritorijos tvarkymui po žiemos arba rudenį. Į kampuotą valą panašus dantytasis. Šis trimerio valas yra dar aštresnis – jo profilis primena pjūklą. Šios rūšies trimerio valas taip pat naudojamas apleistoms teritorijoms tvarkyti ir nors yra aštresnis, dirbant su juo reikia tam tikrų įgūdžių.

Asortimente pamatysite ir suktą valą, kuris yra labai universalus ir pasižymi geresniu patvarumu. Jei sodybos teritorija nedidelė, tikrai pakaks ir paprasto apvalaus valo, tačiau jei planuojate šienauti visą pievą, tuomet suktas trimerio valas tikrai pravers – ilgai dirbant pajusite skirtumą, nes šis valas mažina vibraciją.

Taigi, sodyboje tikriausiai prireiks turėti poros rūšių valus. Jų patogu įsigyti internetu – čia galėsite lengvai palyginti ne tik valų skirtumus, bet ir kainas. Nesirinkite didelių pakuočių, nes netinkamai laikomas valas sensta. Sodybos priežiūrai rekomenduojama pirkti valą 15 m pakuotėse.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *