Ligonio slauga namuose

Kai vienuose namuose pagrindinis rūpestis yra suklijuoti gražius tapetus, tai pas kažką yra ir rimtesnių problemų. Jeigu pas žmogų stovi slaugos lova, vadinasi, namuose yra ligonis. Aistė gyvena kaip tik taip – jos tėvai emigravę dirbti į užsienį, o mergina rūpinasi sergančia senele.

Anksčiau gyveno atskirai

Aistė sako, kad anksčiau problemų buvo mažiau. Seniau su mumis gyveno mama, todėl daug dalykų padarydavo ji. Ir senelė dar gyveno savo namuose. Paskui reikėjo jai padėti, todėl mane dažnai nusiųsdavo pas ją ką nors nuveikti. Reikėdavo darželį paravėti, nueiti su ja į kapus. Kai ėmė prastėti jos sveikata, tai ją paguldė į ligoninę. Gulėjo gana ilgai vienoje ligoninėje, paskui kitoje.

Kasdieniai darbai

Įranga slaugaiTaigi, po paskutinių procedūrų ligoninėje slaugos lova su močiute buvo perkelta į namus. Aistė pasiliko Lietuvoje baigti 12 klasės, o tėvai išvyko dirbti į Norvegiją. Merginai teko rūpintis senele, kurios pagrindinis sutrikimas dabar jau buvo tiesiog senatvinė dimensija. Kasdienė rutina nebuvo labai maloni, tačiau kas kitas pasirūpins senais žmonėmis, jeigu ne jų artimieji?

Visų pirma, reikėdavo ryte patikrinti, ar senolė neiškritusi iš slaugos lovos, ar viskas gerai, ar nėra išmatų. Tada Aistė paruošdavo pusryčius. „Seni žmonės labai įnoringi. Sako, kad nori kažkokio maisto, tu padarai to maisto, tada sako, kad neskanu, arba kad išvis nieko nevalgė, nors būna pavalgę prieš 10 minučių. Visada viskas neskanu, ir dėl nieko niekada nejaučia dėkingumo. Patys darbai, kuriuos reikia nudirbti, norint suteikti ligoniui slaugą, nėra tokie sunkūs. Sunkiausia yra tas poreikis kažkaip sukontroliuoti visus psichologinius smūgius. Vyresni žmonės dažnai viskuo nepatenkinti, ir mums tenka kažkaip sugerti tą jų nepasitenkinimą. Tai sunku, kai stengiesi iš visų jėgų, o ligonis to nevertina. Be to, prisimenu ją kaip protingą, puikiai besielgiančią moterį. Kai ji ima kelti tokius ginčus ir klausimus, kodėl jai neduodamas geras maistas, tada labai sunku susitvardyti. Tarsi tai būtų kažkoks košmaras. Juk kūnas tas pats, matai tą žmogų, kuris dar prieš tris metus buvo tau autoritetas. O dabar staiga tampi pranašesne už ja, ir tai labai gąsdina. Ji atrodo visiškai taip pat, netgi dar jaunesnė, o jos protas jau kaip vaiko. Visiems, kurių namuose yra slaugos lova, ir kuriems tenka prižiūrėti tokius sunkius ligonius, linkiu stiprybės“, – dalijasi patirtimi Aistė.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *