Mediacija gali išspręsti iškilusį teisinį ginčai ir per kelias dienas!

Ginčai, bendrąja prasme, gali atnešti daugiau naudos, nei realiai sukelia žalos, kadangi įprastai pasižymiu nors ir neproduktyviu, tačiau konstruktyviu progresu. Vis dėlto, problema kyla tuomet, kai ginčai nebegali būti sprendžiami vien tik diskusijų metu ir tenka perkelti aiškinimosi procesą į teismo salę. Keista, tačiau pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau atvejų yra nagrinėjamų būtent teismuose – net ir patys elementariausi. Tikėtina, kad žmonės taip elgiasi dėl to, jog beatodairiškai tiki savo pozicija, jos laikosi, o be viso to ir neįvertina realių pasekmių – praleisto laiko, finansų bei streso.

Profesionalų paslaugosĮprasta praktika rodo, jog rekomenduojama vis dažniau ir dažniau atvejus spręsti pasitelkus įvairias, taikesnes teisines priemones – pavyzdžiui, mediacija. Iš vienos pusės galėtų pasirodyti, jog toks sprendimas yra tik dar viena kryptis, kuri negali duoti rezultatų, tačiau paanalizavus išsamiau, atsižvelgus į įprastinę praktiką, galima pastebėti, jog daugiau, nei trys ketvirtadaliai visų nagrinėtų ginčų mediacijoje buvo pasiekti su abipusišku – raštišku nuosprendžiu, susitarimu. Remiantis tokia informacija, mediacija tikrai gali tapti puikia galimybe ir ypač tuo atveju, jeigu norite išlaikyti bent minimaliai pagarbius santykius su kitoje pozicijoje esančiu asmeniu.

Kokia yra pagrindinė mediacijos nauda? Viršuje pabrėžėme tai, jog itin dažnas į teismus besiruošiantis žmogus neįvertina realiųjų sąnaudų – kiek laiko, pinigų reikės išleisti. Keisčiausia yra tai, jog žmonės taip elgiasi net nebūdami tikri, jog jų pozicija yra visiškai teisinga, bei bus teisingai traktuojama ir teisme, nagrinėjamos bylos atveju. Žinoma, tokiose situacijose dažnas yra linkęs pasikonsultuoti su advokatų kontoromis, ar tai bent jau žmogumi, kuriam yra tekę turėti panašios patirties. Vis dėlto, nepaisant visų šių minčių, ir tas pats advokatas, jeigu bus suinteresuotas į jūsų asmeninę gerovę, siūlys rinktis mediaciją ir pamėginti surasti sprendimą taikiau.

Įprastai bylų nagrinėjimas, perkeltas į mediaciją, gali būti išsprendžiamas iki kelių dienų. Dažniausiai tokie atvejai būna siejami su civilinėmis bylomis, juridiniais asmenimis – turto dalyba, skolų išieškojimas ir panašūs sandoriai. Suvokiant tai, mediacija tikrai yra priimtiniausia išeitis, kadangi iš jūsų asmeniškai reikės tik atsakymo, kokia diena galėtų būti patogi, numatoma vieta, o visa kita informacija ir derybinėmis sąlygomis už jus pasirūpins asmeninis advokatas. Mediacija http://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/ yra teisminė praktika, kuri turėtų būti naudojama dažniau – pasidomėkite ir pagalvokite apie taikesnį ginčų sprendimo būdą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *