Mediniai vaikų kambario baldai ir jų priežiūra

Vaikų kambario baldai turėtų būti tvirti, saugūs, ilgaamžiai ir netūrėti sveikatai žalingų medžiagų. Visus įvardintus kriterijus atitinka mediniai vaikų kambario baldai iš masyvo, jų populiarumas sparčiai auga. Vaikai yra judrūs, išdykaudami dažnai ištepa ar subraižo baldus. Natūralaus medžio vaikų kambario baldai pasižymi tvirtumu ir atsparumu išoriniams veiksniams. Vaikams dažnai iškrenta maistas ar išsilieja gėrimas, o tėvams kyla klausimas: kaip išvalyti šias dėmes, ar jų neliks ant medinių baldų, kokių priemonių imtis? Mediniai vaikų kambario baldai nereikalauja ypatingos priežiūros, tereikia žinoti jų naudojimo taisykles ir jų laikytis.

Mediniai vaikų kambario baldai pasižymi atsparumu drėgmei, tačiau drėgnoje patalpoje ilgainiui ant jų gali atsirasti dėmės ar išblukti lakas, per daug sausame kambaryje medis gali įtrūkti. Pavyzdžiui, beržas – medis atsparus grybeliui, pelėsiui, bakterijoms. Baldai iš beržo masyvo yra labai vertinami, jie yra gražios šviesios spalvos, ekologiški ir tvirti, jų ilgalaikei eksploatacijai būtina tam tikro lygio temperatūra ir drėgmės palaikymas kambaryje. Sveikam organizmo mikroklimatui ir medinių baldų atsparumui išlaikyti patartina nustatyti:

  1. optimalų kambario oro drėgmės rėžimą, jis turi būti tarp 40% – 60%;
  2. tinkamą patalpų temperatūrą, kuri turėtų svyruoti tarp 17 – 22 C.

Medinių baldų nepatartina statyti arti radiatorių, ant jų nepatartina dėti karštus daiktus.

Mediniai vaikų kambario baldai turi būti tinkamai valomi. Baldų paviršiai, neturintys įsigėrusių dėmių, gali būti valomi muiluotu vandeniu ir nusausinami skudurėliu. Mediniai baldai neturi gauti drėgmės, jie visada turi būti nuvalomi sausai. Poliruotus ir lakuotus baldus patartina nuplauti šilta ir minkšta medžiagos skepetaite. Svarbu kuo rečiau naudoti drėgną audinį. Mediniai vaikų kambario baldai nuolatos valomi drėgnu audiniu praranda savo blizgesį.

Medinių baldų dėmių valymui nepatartina naudoti cheminės sudėties purškiklių, geriau natūralios kilmės medžiagos. Medinių baldų valiklių sudėtyje neturi būti tirpiklio ar spirito, pastarieji gali pažeisti medžio paviršių. Mediniai vaikų kambario baldai turėtų būti valomi su specialiomis priemonėmis, neturinčiomis savo sudėtyje abrazyvų – kietų, miltelių pavidalo, medžiagų. Pastarieji braižo paviršių.

Baldų apsaugai nuo dėmių galima naudoti 100% natūralumo vašką. Vaškas apsaugo medžio paviršių nuo purvo. Rekomenduojama bičių vašku poliruoti baldus bent kartą į pusmetį, jis suteikia blizgesį ir paslepia nežymius subraižymus ar defektus. Medinių baldų dėmių valymui tinka actas, bet per dažnas jo naudojimas gali pakenkti baldo paviršiui.

Medinius baldus rekomenduojama impregnuoti, ypač jeigu baldai yra naudojami ilgą laiką. Impregnavimas suteikia baldui ilgaamžiškumą, apsaugą nuo drėgmės, purvo, parazitų. Teisingai prižiūrimi mediniai vaikų kambario baldai tarnauja daugiau nei 10 metų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *