Migdukai: lengvam ir greitam miegeliui

Kalbant apie kūdikius, ramus nakties miegas dažnai nėra lengvai pasiekiamas, o nepertraukiamas miegas – išvis tarsi laimėjimas loterijoje. Jei mažylis neramus, jei jam sunku užmigti, vertėtų išbandyti migdukus – miego pagalbininkus. Kaip ir suaugusiesiems, kūdikiams reikia tam tikrų sąlygų, kad galėtų ramiai ir kokybiškai miegoti naktį. Tokie veiksniai kaip apšvietimas, kambario temperatūra ir bendra atmosfera turi įtakos mažylio miegui. Ir visus šiuos veiksnius galima kontroliuoti.

Kas yra migdukas?

Kūdikių miego žaislai neretai primena įprastus jaukius žaislus, tačiau jie turi slaptą super galią. Juose yra miegą skatinančių elementų – garsų, šviesų ar kitų efektų. Jie gali skleisti raminančius gamtos garsus, paveikias švieseles ir padėti mažyliui greičiau užmigti. Pažangesniuose migdukų modeliuose yra jutikliai, kurie nustato, kada kūdikis juda ar nerimsta.

Kodėl migdukai svarbūs? Reikėtų žinoti, kad miego žaislai kūdikiams tinkamiausi nuo keturių mėnesių amžiaus. Po keturių mėnesių kūdikio miegas pasikeičia, atsiranda miego asociacijos: pažįstama pagalvė, jauki antklodė, patogi miego padėtis ir, žinoma, miego žaisliukas. Tiek suaugusiesiems, tiek vaikams kyla miego asociacijų. Kai užmiegame įprastomis sąlygomis (turbūt pamenate, kaip sunku užmigti naujoje aplinkoje?), vis tiek dažnai pabundame naktį tarp miego ciklų ir patikriname, ar miego sąlygos nepasikeitė. Jei viskas gerai, vėl paneriame į miegą, o ryte net neprisimename nubudimų. Mažiems vaikams taip irgi būna. Jų miego asociacijos dažnai yra čiulpimas, supimas, miegas judant ar žaislo šalia turėjimas. Tad geriausias laikas įsigyti migdukus, kai mažyliui sueina keturi mėnesiai.

Migdukai – ypač minkšti žaislai – padeda kūdikio miegui

Toks žaislas yra šalia kūdikio jam užmiegant ir visą naktį guli lovelėje. Pabudęs vaikas dažniausiai akimis susirandą žaislą šalia ir toliau užmiega. Tokios situacijos įrodo, kad žaislas, skirtas kūdikio miegui, yra tikrai naudingas dalykas. Įsigykite migduką pasinaudodami toliau pateiktais patarimais. Tiesa, jei kūdikis atsisako siūlomo „miego draugo“, nenusiminkite ir pabandykite rasti tokį, kuris patiktų mažyliui.

Kaip išsirinkti žaislus ramiam mažylio miegui?

Pirma, su žaislu turėtų būti patogu miegoti. Todėl geriausia, kad žaislo dydis būtų tinkamas – ne per didelis ir ne per mažas. Dažniausiai tai yra minkšti, medžiaginiai, vidutinio dydžio žaislai, su kuriais jauku ir malonu miegoti.

Antra, jis turi būti visiškai saugus, t. y. pasiūtas iš tinkamų medžiagų. Pavyzdžiui, vaikiškų prekių parduotuvėje „Smėlinukas“ esantys migdukai – tai pliušiniai žaislai, pagaminti iš aukštos kokybės audinių ir dažnai naudojami kaip pirmasis mažylio žaislas. Kai kurie migdukai įkvėpti antklodžių ar vystyklų, prie kurių galima prisiglausti. Yra ir tokių migdukų, kurie labai minkšti liesti ir netgi apkabina. Čiužančios ausytės ir garsai pritraukia kūdikio dėmesį ir žadina smalsumą, o pritvirtinta rankenėlė leidžia lengvai pritvirtinti mielą žaislą prie vežimėlio. Svarbiausios „Smėlinukas“ siūlomų migdukų savybės: minkštas ir saugūs kūdikio drabužiai, malonūs skleidžiami garsai ir galimybė pakabinti / nukabinti (yra pakabukas).

Trečia, migdukai gali turėti specialiųjų efektų. Kai kurie „Smėlinukas“ siūlomi migdukai skleidžia natūralius garsus, primenančius raminančius širdies dūžius, lengvą bangų ar upelio čiurenimą. Dažnai į šiuolaikinius migdukus būna integruoti ir specialūs garsai, skleidžiantys rožinį triukšmą – tai žemo dažnio garsai, kurie kūdikį supa dar jam būnant mamos įsčiose. Jie gali suteikti didžiausią komfortą mažyliui. Tačiau tėveliai gali rinktis ir klasikinius migdukus su lopšinėmis. Visi garsai paskatina mažylio miegą ir padeda greičiau užmigti. Taip pat yra migdukų, kurie turi įmontuotą naktinį apšvietimą – tai dažniausiai švelnus švytėjimas, padedantis lengviau užmigti.

Rinkdamiesi miego žaislą atkreipkite dėmesį į dar kelias detales:

  1. Migdukas neturi turėti ilgų virvelių, nuimamų elementų (akytės, nosytės), kuriuos kūdikis galėtų praryti.
  2. Žaislas turėtų būti minkštas, kad vaikas netyčia nesusižalotų.
  3. Geriausia vengti labai ryškių žaislų – ryškios spalvos blaško miegą.
  4. Jeigu migdukas skleidžia garsus, jo garsumo lygis neturėtų viršyti 72 dB. Nakčiai palikto migduko skleidžiamas garsas turėtų būti maždaug toks pat, kaip lietaus triukšmas už atviro lango.

Ieškodami geriausio migduko kūdikiui, nesivaikykite naujausių technologijų ar mados, o stenkitės, kad žaislas patiktų mažyliui. Kartais vaikas turi kelis mėgstamus migdukus ir iš jų renkasi, su kuriuo miegos šiąnakt. smelinukas.lt – vieta, kur įsigyti migdukai tikrai „pasiųs“ ramiausios nakties linkėjimus.

https://www.smelinukas.lt/index.php/kudikiu-prieziurai/zaisliukai-kudikiams/zaisliukai-kudikiams-migdukai.html

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *