Kodėl Lietuvoje reikalingi ekologiški ūkiai?

Nėra paslapties, jog ekologiški produktai yra sveikesni už apdorotus. Tačiau sveikų produktų auginimo sąlygos, priežiūra ir galiojimo laikas yra specifiniai. Lietuviškas ūkis yra sparčiai besiplečiantis ir tobulėjantis, todėl ir mūsų šalis gali pasidžiaugti turinti ekologiškus ūkius. Bet kodėl jie kuriasi būtent mūsų žemėse? Ar nebūtų pigiau importuoti iš kaimyninių šalių?

Organicagro.ltTiesa, jog pinigų klausimu ekologiški ūkiai Lietuvoje patiria nemažai nuostolių ir sulaukia mažiau susidomėjimo nei kasmet būna prognozuojama, tačiau mūsų šalis gali pasigirti pakankamai stabiliomis jau užaugintų produktų priežiūros sąlygomis. Ne gana to, dėl trumpesnio produktų galiojimo laiko, Lietuvoje augintą augaliją vartotojai gauna daug šviežesnę, nes jai nereikalingas tolimas pervežimas. Be to, morališkai esame užtikrinti, jog ekologiška produkcija tikrai auga ekologiškomis sąlygomis – tai įrodo ne tik įvairūs ant produktų pakuočių pateikiami sertifikatai, bet ir mūsų žinios, jog Lietuvoje yra tikrai daug atidžiai prižiūrimų laukų, kurie beveik neturi jokio ryšio su chemikalais – jie įrengti toli nuo gatvių ir miesto pusių.

Ekologiškų ūkių Lietuvoje privalumai yra susiję ir su mūsų aplinkos švara, kadangi pati pagrindinė tokių ūkių taisyklė – naudoti kuo mažiau gamtinių išteklių, taip tausojant ir saugojant aplinką. Piktžolės ir įvairūs kenkėjai yra naikinami ne su cheminėmis medžiagomis, o nuolat bandant išlaikyti deramą dirvožemio pusiausvyrą. Ūkių tvarkai ir sąžiningumui užtikrinti, rengiamos patikros, bent kartą per metus, o dalis jų būna ir neperspėjus iš anksto, kad matytųsi tikroji situacija. Taigi, deramai prižiūrėti ekologiški ūkiai daugeliu aspektų yra naudingi Lietuvai.

Jeigu turite klausimų dėl ekologiškų grūdų pardavimo ir supirkimo, galite susisiekti su Organicagro.lt

#1$ komentaras

  1. Domantas

    Šiais laikais Lietuvoje esantys ūkiai yra ne tik ekologiški, bet ir vis labiau modernūs. Pastebėjau, jog vis dažniau Lietuvos ūkininkų domisi prekyba tentiniaias angarais. Tai patogus sprendimas jų ūkiui.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *