Pagrindinės laiptų turėklų rūšys

LaiptaiBet kokie laiptai neįsivaizduojami be turėklų. Kuo jie tvirtesni ir stabilesni, tuo saugiau lipti laiptais. Į tai turėtų atsižvelgti kiekvienas, nusprendęs pasidaryti turėklą savarankiškai. Šiuolaikinė statybų rinka siūlo gana gausų aukštos kokybės medžiagų asortimentą, patobulinimus, novatoriškas technologijas, kurių dėka galima pasiekti aukštas stiprumo charakteristikas.

Laiptų turėklų kainas sužinosite čia →

Laiptų turėklai – tai turėklų ir balustrų (atraminių stulpų) konstrukcija, einanti išilgai balkono arba aikštelės krašto. Turėklai gaminami iš medžio, metalo (nerūdijančio plieno, kaltinės geležies), stiklo, betono, plastiko ir kitų medžiagų. Labiausiai paplitusi medžiaga, žinoma, yra mediena.

Turėklų laiptams rūšys

Visuotinai priimta turėklus skirstyti į dvi pagrindines kategorijas:

  • Lauko. Jie yra už patalpų ribų, jie dar vadinami gatvės turėklais. Tokiems turėklams būdingas masyvumas ir didesnis atsparumas oro sąlygoms, daugiausia kaip medžiaga naudojamas betonas arba metalas.

  • Vidaus. Naudotas patalpose. Dekoruojant laiptus, naudojami šviesūs atspalviai, kad konstrukcija būtų lengvesnė ir būtų lengviau prižiūrėti visą konstrukciją, palyginti su gatvės. Vidaus laiptų turėklų projektavimui naudojamos medžiagos daugiausia mediena, metalas, stiklas.

Mediniai turėklai

Mediniai turėklai interjerui suteikia ypatingo jaukumo ir šilumos. Jie gaminami iš įvairių rūšių medienos: pušies, liepos, ąžuolo, maumedžio, beržo, klevo. Kuo sunkesnė veislė parinkta, tuo smulkesnės detalės. Dizainas tuo pačiu metu, nors ir atrodo lengvas, tačiau tuo pat metu yra gana patikimas.

Renkantis medieną tvorai, atkreipkite dėmesį į tai, kaip gerai apdirbtas jos paviršius. Prieš montuodami dalis, jos kruopščiai nupoliruojamos, nes vėliau užteptas lakas nepaslėps šiurkštumo. Taupant jų jėgas ir laiką, elementai užsakomi dailidės dirbtuvėse arba perkami specialiose parduotuvėse.

Beje, medinius turėklus laiptams gaminti yra lengviausia. Jie yra vertikalūs, pasvirę, su apvalia, kvadratine ir stačiakampe dalimi.

Turėklai, kurie laikomi lipant ar leidžiantis laiptais, yra mediniai. Jis apdorojamas pagal jūsų skonį. Balustrai, ant kurių tvirtinami turėklai, yra dviejų tipų – atraminiai ir tarpiniai. Pastarųjų skaičius atitinka žingsnių skaičių. Atraminiai balustrai dedami viršutinėje ir apatinėje laiptų dalyje.

Medinių turėklų montavimo ypatybės

Turėklams sumontuoti reikės metalinio pjūklo, atsuktuvo, plaktuko, kvadrato ir kitų įrankių. Montavimas prasideda tik tada, kai bus paruošti nusileidimai.

Baigiant montuoti medinius turėklus, visi esami tarpai, vinių galvutės ir savisriegiai sraigtai užglaistomi, nušlifuojami, nuvalomi nuo pjuvenų ir dulkių, o prieš dažant visi paviršiai nušluostomi drėgna šluoste ir nusausinami. Lako spalva turi pabrėžti medienos tekstūrą, todėl rekomenduojama įvairias medienos rūšis tepti skirtingais atspalviais, būtent kuo tamsesnė mediena, tuo tamsesnę dangą reikėtų rinktis. Skaidriems lakams tinka šviesios veislės.

Metaliniai turėklai

Metaliniai turėklai yra patikimesni ir patvaresni nei mediniai. Puikiai pagaminti, jie džiugins akį dešimtmečius. Juos gerai dėti gatvėse ir patalpose, kuriose yra daug drėgmės. Turėklai gaminami iš įvairių profilių metalo: plieninės armatūros ir vamzdžių, juostų, įvairių formų lakštų.

Nerūdijantis plienas yra pati gražiausia, praktiškiausia ir atspariausia korozijai, bet kartu ir brangiausia medžiaga. Kiti tipai, nors ir pigesni, yra mažiau atsparūs atmosferos poveikiui ir reikalauja periodiško dangos atnaujinimo. Nerūdijančio plieno turėklai praktiškai nereikalauja jokios priežiūros.

Metalinių turėklų montavimas

Metalinės tvoros ir turėklų montavimas yra gana sunkus darbas. Šią operaciją lengviau atlikti su asistentu. Gatavos detalės surenkamos pagal projektuotojo principą. Metaliniai turėklai tvirtinami suvirinant, tuo tarpu geriau naudoti elektrinį lankinį suvirinimą. Prieš dažant, siūlės kruopščiai įtrinamos, nupoliruojamos, nuriebalinamos ir padengiamos antikorozinėmis medžiagomis.

Kaltiniai turėklai savo grožiu, subtilumu ir elegancija jokiu būdu nenusileidžia savo kolegoms iš kitų medžiagų. Tik meistras, turintis idėją apie kalimą, gali juos atlikti namuose. Tačiau daugelis galės surinkti paruoštas dalis. Svarbiausia yra laikytis gamintojų pritvirtintų lentynų tvirtinimo instrukcijų, kai montuojate gaminį savo rankomis.

Išvados

Rinkdamiesi laiptų turėklus būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kaip jie dera prie aplinkos. Kartais iš pirmo žvilgsnio netinkamos medžiagos puikiai derinamos tarpusavyje, ir atvirkščiai. Jei nesate tikri dėl rezultato, kreipkitės į profesionalų dizainerį. Nepaisant to, kad jos paslaugos nėra nemokamos, darbo pabaigoje tikrai nereikės leisti pastangų ir pinigų perdarymui.

Šaltinis: tureklai.net

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *