Renovavus daugiabutį sumažėjo šildymo sąskaitos

Daugiabučių renovacijaRenovavus dar vieną daugiabutį didmiestyje, visi gyventojai sutartinai tvirtina, kad sąskaitos už šildymą sumažėjo akivaizdžiai. Gal kalti termoreguliatoriai, gal sienų ir stogo apšiltinimas, o gal visas bendras paslaugų kompleksas, tačiau visi dabar džiaugiasi, kad anksčiau ryžosi šiam svarbiam ir viltingam žingsniui.

Juozas, 75 metų

„Žinote, kai tik prasidėjo visas tas vajus dėl tos renovacijos, tai iš ir netikėjau, kad čia kažkas gero išeis. Kaimynai mane ne kartą kvietė į bendrijos susirinkimus, bet aš iš pradžių net neidavau. Tai gerai, kad viena tokia protinga moteris pas mane ne kartą atėjo ir viską smulkiai asmeniškai aiškino, aš ja vienintele pasitikėjau. Visi, žinoma, kalbėjo apie tai, kad čia bus viskas vėliau labai gerai, kad atsipirks, ir kad mums, ką sumokėsime, paskui iškart grąžins. Bet žinot, kaip toj Lietuvoj būna, kad dirbi, darai viską žmogus sąžiningai, o paskui vis tiek kas nors apgauna, vis tiek padaro taip, kad tu negali kaip nori gyvent, turi visą laiką kažkam mokėt pinigus. Tai aš irgi iš pradžių bijojau, bet dabar tikrai gerai. Man labai patinka tie termoreguliatoriai, aš pats esu už juos atsakingas, nes esu senas inžinierius. Tai pas mus viskas taip yra gerai nureguliuota, kad be reikalo nešildom, nekaitinam tų patalpų, kur niekas realiai negyvena, ir todėl galim didžiuotis tikrai juokingai mažomis sąskaitomis“, – šypsosi Juozas.

Birutė, 56 metų

Ponia Birutė sako, kad jai iškart patiko mintis dėl renovacijos: „Aš, tarp kitko, ir iniciavau šitą renovaciją. Buvo sunku visus įtikino, ypač tokį senolį iš penkto aukšto. Bet aš jam rodžiau sąskaitas, kokias gauna mano dukra, kuri jau du metai gyvena atnaujintame daugiabutyje. Tai tos sąskaitos tiesiog kelia šypseną, džiaugsmą ir palaimą. Nes matai, kad galima tikrai pigiai pragyventi. Ir svarbiausia, tai čia nėra kažkoks aferistų projektas. Žmonės iš tiesų šitą dalyką daro, jie tikrai nori, kad paprasti gyventojai gyventų geriau“, – sako Birutė.

Jurgita, 28 metų

„Matot, mano vyras dirba inžinieriumi. Tai labai daug žinau, kad tikrai verta apšiltinti namą, pakeisti langus, kad turi būti įrengta normali kaitinimo sistema, normali ventiliacija, kad turi būti ir termoreguliatoriai bent pagrindinėms patalpoms, jų apšildymui reguliuoti. Taip ir tam, ką mes vadiname savo butais. Tai tikrai pasina, esu ne kartą tuo įsitikinusi“, – sako jauna mama.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *