Šilumos siurbliai ir židinys A++ klasės name

Naujos statybos namai turi pasiekti A++ energinio efektyvumo klasę. Nuo A+ klasės jie skiriasi tuo, kad dalį energijos namas turi gauti iš atsinaujinančių šaltinių. Tokių pastatų šildymui pasirenkami šilumos siurbliai, tačiau architektai sako, kad dažnas klientų pageidavimas yra ir židinys. Ar A++ klasės namą gali pilnai šildyti židinys, ar jis dažniau tampa jaukia interjero detale?

Židinio kūrenimas kas dieną jau nebevilioja

Senesnės statybos krosnelės būdavo nesandarios, per jas prarandama daug šilumos, tačiau dabar ši problema išsprendžiama. Architektų nuomone židinį galima suprojektuoti A++ klasės name taip, kad jis netaptų šilumos praradimo priežastimi. Jį privaloma gerai izoliuoti, oro padavimas turi būti iš lauko, durelės privalo būti sandarios. Vis tik, įrengti tokį židinį su kapsule, kuris šildytų namą kaip vienintelis šilumos šaltinis yra sudėtinga, nes jo efektyvumas nėra didelis. Todėl dažniausiai pagrindiniu šaltiniu pasirenkami šilumos siurbliai, o židinys lieka interjero dekoracija arba atsarginiu šaltiniu.

Kokie šilumos siurblių privalumai?

A++ klasės namuose šilumos siurbliai pasirenkami dėl daugybės privalumų. Visų pirma, jų nereikia nuolatos kūrenti, kaip, pavyzdžiui, šildantis židiniais ir krosnelėmis. Dėl to žiemos metu žmonių gyvenimas labai palengvėja, nereikia ruošti ar pirkti malkų, kiekvieną dieną jas temti iš sandėlio į namą, nereikia nuolatos kūrenti krosnies.

Šilumos siurbliai veikia autonomiškai. Dažniausiai pasirenkama sistema oras vanduo veikia per grindinį šildymą ir radiatorius, tuo pačiu ji paruošia karštą vandenį. Ši sistema veikia efektyviai ir taupiai, lengvai įrengiama name ir neužima daug vietos.

Šilumos siurbliai oras oras dažniau pasirenkami šildyti patalpas, kuriose nereikia paruošti karšto vandens, o plotas nėra didelis. Jie tinka sodo nameliuose, sodybose, kuriose nereikia nuolatinio šildymo. Šie siurbliai taip pat veikia autonomiškai, juos galima valdyti per išmaniuosius įrenginius, o tai tikrai būtina kai žmonės name negyvena nuolatos.

Šilumos siurbliai žemė oras taip pat labai efektyvūs, tačiau jie rečiau pasirenkami dėl didelės įrenginių kainos ir sudėtingo įrengimo, kuriam reikalingi žemės kasimo darbai.

Taigi, A++ pastatuose puikiai dera elegantiški židiniai ir šiuolaikiški šilumos siurbliai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *