Ženklai ant medinių durų

Kiekvienos senos medines durys ant savęs turi daugybę ženklų, rodančių, kad čia būta nemažai gyvenimo, kad čia ne iš niekur tokie randai atsirado. Taigi, kokiais ženklais dažniausiai puošiasi senos medines durys?

Nudraskyta apačia

Jeigu matote ant durų draskymo žymes, galima sakyti, kad durys pasakoja gyvūno istoriją. Vadinasi, ten, kur durys yra, kažkada buvo augintas ir naminis gyvūnas, kuris, kol išmoko adekvataus bei protingo elgesio, turėjo ne kartą padraskyti duris, paspardyti, pakaukti ar gal pramiaukti visą dieną, kol šeimininkai grįš. Aišku, net jeigu tokių žymių nėra, galbūt durys vis tiek matė augintinį, tik ramesnį, nedraskiusį durų. Beje, jeigu durų apačia yra pūslėta, rodo, kad jos buvo patalpoje, kur apačioje nuolat būdavo drėgmė, tarkime, viešajame tualete.

Įspaudai ties rankena

Medines durysTies rankena visada durys yra patamsėjusios, o kai kur gali būti net įspaudai. Nors standartiškai nešvarumai ant medinių durų čia būna tiesiog dėl dažno lietimo, dėl to, kad tikrai dažnai tenka tas vietas paspaudinėti norint, kad durys atliktų savo funkciją ir vertųsi, ir rankena judėtų.

Nubrūžinti šonai

Kai keičiasi oro sąlygos, į tai dažnai reaguoja ir namai. Medžiagos, iš kurių jie padaryti, gali smukti, plėstis ir trauktis. Tas pats gali nutikti tiek su pačiomis medinėmis durimis, tiek su jų stakta. Būtent dėl to kartais durys, kurios dar ką tik taip puikiai užsidarydavo, gali pradėti tiesiog sunkiausiai užsispausti toje staktoje. Ir, daryk tu ką nori, niekaip nepavyks paprastai ten gauti tai, ko nori, niekaip nepavyks tų durų lengvai įstumti. Taigi, nubrūžinti šonai reiškia tai, kad laikui bėgant viskas keitėsi, namas braškėjo ir durys patyrė įvairių spaudimų, vaikščiojant per staktą.

Inicialai

Kai kalbame apie inicialus ant medinių durų, nebūtinai galime galvoti apie tuos, kurie įsistato į sudėties veiksmą, o po lygybės būna širdelė. Tokius inicialus turbūt galima dažniau išvysti mokyklose, kur vaikai ant durų mielai braižo ir raižo tokio tipo įspaudus. Tačiau dar be to juk galima juos pamatyti ir kitur, ir kitokius. Taip pat yra ir religiniai inicialai, kurie per Trijų karalių šventę yra užrašomi kreidos gabalėliu ant durų viršaus. Jie atsiranda daugiausiai kaimuose, krikščioniškose vietose, pas vyresnius žmones, kurie laikosi šios senos tradicijos. Jeigu keliautume per kaimus, daug kur galėtume pamatyti tokius piešinius.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *