Ar anoreksija yra pavojinga liga?

Anoreksija yra žinoma liga, kuri yra mirtingiausia iš psichikos ligų. Tai liga kurios metu žmogus susiduria su valgymo sutrikimais, tačiau tai gali būti išgydoma. Kuo ankščiau kreipsitės į gydytojus, tuo lengvesnis gydymas gali būti. Gydymo metu gali būti taikomi skirtingi gydymo metodai, įskaitant ir psichologinę pagalbą ir mitybos intervenciją.

Kaip atsiranda anoreksija?

AnoreksijaAnoreksija tai nėra koks nors pasirinkimas. Tai yra labai sudėtinga, rimta ir potencialiai pavojinga gyvybei liga. Kuomet daktarai stengiasi suprasti nervinės anoreksijos kilimo priežastį, atsakymo paieška nėra tokia paprasta. Tai yra biopsichosocialinė liga, o tai reiškia labai daug kitų elementų prisideda prie šios ligos vystymosi.

Genetinis ryšys tarp anoreksijos

Pagal esamus tyrimus, teigiama, kad nervinė anoreksija gali būti susijusi su genetika. Tačiau tai nereiškia, kad anoreksija visuomet gali kilti dėl genų. Asmenys kurie savo šeimoje turėjo sergančių asmenų nervine anoreksija, turi kur kas didesnę tikimybę susirgti šia liga.

Psichologinės nervinės anoreksijos priežastys

Psichoterapeutas teigia, kad psichologiniai veiksniai gali gausiai prisidėti prie nervinės anoreksijos vystymosi. Kai kurie žmonės patiria išgyvenimus, siekia būti patys gražiausi, nejaučia sau savigarbos, patiria nerimą, o tai prisideda prie anoreksijos ir turi didesnę tikimybę susirgti šia liga.

Perfekcionizmas – tai asmenybės stilius, kuomet žmogus siekia būti nepriekaištingas ir yra savikritiškas. Į savo klaidas dažniau žiūrima kaip į asmenines nesėkmes, kurių stengiasi išvengti bet kokia kaina. Asmenys kurie serga anoreksijos liga, galima šią problemą dažnai pastebėti, tarkime turi griežtas valgymo ir pačio valgio taisykles. Tarkime stengiasi nevalgyti arba valgo tik tam tikrą maistą.

Nerimo sutrikimai – žmonės sergantys anoreksija dažniausiai patiria nerimą jau prieš ligą. Jiems valgymas gali kelti ne tik nerimą, bet atrodyti, kad tai fobija.

Savarankiškumas – dauguma žmonių stengiasi, kad jie atitiktų savo vertybinius tikslus ir norus. Tie kas serga anoreksija, dažnai turi susilpnėjusį savarankiškumo lygį.

Pabaigai

Norime dar kartą paminėti, kad anoreksija yra rimtas valgymo sutrikimas, kuris gali sukelti labai daug sveikatos problemų, o kartais net ir mirtį. Jeigu nerimaujate, kad jūs ar jūsų pažįstamas serga nervine anoreksija, siūlome kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *