Ar tikrai B kategorijos teisės būtinos visiems?

Vairavimo teisėsLabai dažnai tie, pas ką B kategorijos teisės nešlama kišenėje, jaučiasi kažkaip prasčiau prieš tuos, kurie sėkmingai valdo transportą. Šioks toks spaudimas yra, net jeigu žinai, kad tau tų teisių nereikia. Tačiau žmonės turėtų laisvai rinktis, ką jie turi gyvenime daryti, ir dėl to netgi toks dalykas, kaip teisių pasirinkimas, turėtų būti natūralus, malonus ir suteikiantis galimybę vairuoti smagiai, lygiai kaip ir nevairuoti. Kaip suprasti, ar jums reikia teisių, ar ne?

Dažniausiai laikosi dar mokykloje, kai skatina tėvai

Daugybei jaunų žmonių pirmoji teisių kategorija būna suteikiama dar mokyklos laikais. Tėvai, norėdami savo vaikams visko ko geriausio, paprastai jau ankstyvoje vaikystėje kalba apie tai, kad šie ateityje vairuos, nepriklausomai nuo to, ar tai berniukas, ar mergaitė. O vėliau sulaukus 18, jei eina laikytis teisių. Daug kas dar iki gimtadienio išsilaiko kažkokius kursus, mokyklinius egzaminus. Tuo metu jaunam žmogui nereikia pačiam mokėti už šio praktinio įgūdžio įsigijimą. O vėliau jis labai praverčia gyvenime. Taigi, teisių prireikia kiekvienam ar ne, laikas parodo. Tačiau tie, kas jas įgyja dar mokyklos laikais, vėliau nesuka galvos dėl jų išsilaikymo. O tie, kas jų tada nesilaiko, vėliau svarsto, ar jiems reikia teisių, ar ne. Mat joms gauti reikės ir laiko, ir pinigų, todėl tenka pasvarstyti, ar verta tai aukoti.

Kodėl turėdami teises, žmonės nevairuoja

Dažnai B kategorijos teisės stovi spintoje nenaudojamos. Taip nutinka dažniau tiems, kurie ankstyvoje jaunystėje, kaip jau minėta buvo anksčiau, teises išsilaiko, o paskui ir nustoja važinėti. Taip nutinka, kai žmogus, turintis teises, susiranda vairuoti mėgstančią antrą pusę. Taip pat gyvenant miesto centre, ten pat ir dirbant, automobilio ne tik, kad nereikia, bet jis dažnai dar net ir trukdo: jį pasistatyti vis nėra kur, o stovėjimas Senamiestyje labai brangus. Ir išvažiuoti iš ten būna dažniausiai nelengva. Taigi, jeigu esate tame etape, kada dar tik sprendžiate, ar laikytis teises, gerai įvertinkite, ar turite tam realų poreikį, ar tik manote, kad šiaip derėtų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *