Efektyvus šildymas dujomis

Šildymo kainos aktualios visiems gyvenantiems Lietuvoje. Klimatas lėmė tai, kad didžiąją dalį metų, namus reikia šildyti. Populiarėjantis dujinis šildymas turi daug privalumų lyginant su kitomis šildymo alternatyvomis.

Dujomis šildytis pigiauDabar parduodami kondensaciniai Viessmann dujiniai katilai leidžia efektyviai panaudoti šilumą. Tokia technologija skirta tam, kad šiluma būtų panaudojama kuo efektyviau. Kokia savybė tai lemia? Atsakymas paprastas – šilumokaitis atvėsindamas išmetamąsias dujas prieš tai, kai jos pateks į kaminą išmetimui, vėl jas panaudoja. Taigi šiluma panaudojama du kartus. Senosios kartos dujiniuose katiluose šiluma buvo naudojama tik vieną kartą, o tai lėmė ir didesnes sąskaitas už šildymą. Dar galima būtų paminėti, kad kondensaciniai katilai turi įrengtus Inox radialinius šilumokaičius, kurie pagaminti iš nerūdijančio plieno. Tokie šilumokaičiai, prieš išleisdami išmetamąsias dujas į aplinką per kaminą, jas atvėsina tuo pačiu vandens garus, kurie susidarė kondensacijos metu, papildomai panaudoja šilumos gamybai.

Katilo galingumas ir kiti parametrai taip pat labai svarbūs. Tarkim, labai svarbus yra galingumas. Pasirinkus per didelio galingumo dujinį katilą padidės dujų sąnaudos. Be to, katilas nuolat išsijungs ir įsijungs, o tai sutrumpins jo tarnavimo laiką.

Tinkamas dujinis katilas – pusė darbo siekiant efektyvaus ir ekonomiško šildymo. Ne mažiau svarbus yra pats pastatas, kuris bus šildomas dujomis. Labai svarbu, kad namas būtų sandarus ir tinkamai apšiltintas. Taigi, sienos, grindys, pamatai, stogas, langai ir durys turi būti tinkamai įrengti. Kuo geresnis namo sandarumas, tuo mažiau reikės šilumos energijos tam, kad būtų pagaminta šiluma ir ji išlaikyta pastato viduje. Specialistai skaičiuoja, kad tinkamai įrengtas namas padės sutaupyti net iki 40 % šildymo sąskaitų.

Kaip matome, tam, kad dujinis šildymas būtų efektyvus, reikia išmanyti daug svarbių dalykų. Nenorint per daug gilintis, bet turėti efektyvų šildymą galima pasikliauti patikimu gamintoju. Pavyzdžiui, Viessmann dujiniai katilai užtikrina ne tik ilgą eksploatavimo laiką, bet ir tinkamai panaudojamas dujas, kurios šildys namus, tačiau neištuštins sąskaitos. O tai labai aktualu ne tik šaltais žiemos mėnesiais, bet ir rudenį ar pavasarį, kai reikia palaikyti tinkamą temperatūrą.

Efektyvus šildymas dujomis gali būti kiekvienuose namuose. Tereikia pasirinkti tinkamą dujinį katilą ir pasirūpinti pastato apšiltinimo medžiagomis. Tinkamai pastatytame name dujinis katilas bus labai efektyvus ir ekonomiškas. Pasirinkę tokį šildymą jūs ne tik sumažinsite sąskaitas už šildymą, bet ir prisidėsite prie švaresnės aplinkos kūrimo.

#1$ komentaras

  1. Tomas

    Manau kad dabar vienas iš efektyviausių sprendimų ir yra šildymas dujomis. Įsirengėme namie tai mokame už šildymą net šalčiausiais mėnesiais tikrai nedaug. https://adma.lt/silumos-siurbliu-montavimas/

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *