Židiniai šilumai ir jaukumui

Visi žinome posakį, kad šiluma kaulų nelaužo, ypatingai, kai už lango žvarbus oras. Namų šildymo būdų yra įvairių: dujiniai ar kieto kuro katilai, geoterminis šildymas ar šilumos siurbliai, saulės energija ar židiniai.

Kokį būdą pasirinkti priklauso nuo daugelio kriterijų, tokių kaip, namo plotas, pastato apšiltinimas t.y. energetinis efektyvumas, norimas pasiekti komforto lygis ir t.t. Labai dažnai renkamasi tokį būdą, kuris būtų ne tik efektyvus, bet ir suteiktų namams jaukumo. Tam puikus pasirinkimas tampa židinys. Niekas nepaneigs to, kad svetainėje esantis židinys suteiks ne tik šilumos, bet ir jaukumo sėdint ir žiūrint į spragsinčią liepsną. Be to, tai veikia ne tik šildančiai, bet ir raminančiai. Taip pat židinys gali tapti gražiu akcentu norint pagyvinti namo interjerą.

Nauji židiniai visiemsRenkantis židinį galima rasti didelį pasirinkimą. Pavyzdžiui, galima rinktis atviro ar uždaro tipo. Kai kurie židiniai reikalaus papildomos apdailos, kuria galima interjerui suteikti išskirtinumo. Renkantis židinį, kuriam nereikalinga apdaila, reikia tinkamai pasirinkti jo išvaizdą, juk jis turi tikti prie jau esamo ar kuriamo interjero. Kartais nuogąstaujama, kad židinys nėra labai praktiškas. Dažnai norima grožėtis ugnies liepsna sklindančia iš židinio, tačiau nenorima, kad namuose būtų nešamos malkos ir taip sudaromi rūpesčiai dėl švaros, ir tvarkos. Tokiais atvejais galima pasirinkti dujinį židinį. Jie šiuo metu labai populiarėja.

Interjeras ir židinys turi būti suderinti tarpusavyje. Tai bus akcentas, kuris pirmiausia kris į akis tik įžengus į kambarį, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti ne tik spalvas, bet ir formą, dydį, bei kurioje vietoje jis bus. Taip pat svarbu, kad židinys būtų kokybiškas. Juk tai ilgalaikis pirkinys, kuris stovės jam paskirtoje vietoje ne vienerius metus. Šiuo metu židiniai tapo ne tik šilumos centru, bet ir interjero akcentu. Neretai namuose turimas kitas šildymo būdas, o židinys yra tiesiog dėl grožio arba skirtas jaukiems vakarams prie liepsnos. Kad ir kokiu tikslu renkatės židinį, atminkite, kad tik suderinus visas interjero detales, tokias kaip baldai, sienos, židinio spalva ir forma, galima gauti vientisą subtilų stilių, kuris patenkins visus jūsų lūkesčius.

Jaukūs pasisėdėjimai svetainėje, kurioje šilumos suteikia židinys yra puikus būdas pailsėti. Nieks nepaneigs to, kad šiluma ir jaukumas yra neatsiejami nuo namų. Tinkamai parinktas šilumos šaltinis suteiks viską ko reikia – šilumą, jaukumą, ramybę ir grožį.

#1$ komentaras

  1. Tomas

    O taip zidiniai namuose tikrai nėra dėl šilumos. Netgi manau kad dauguma žmonių juos stato pas save būtent dėl jaukumo.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *