Greitojo kredito suteikimas

Šiandien greitąjį kreditą suteikia spaudos kioskuose, pašte, internetu ir net trumpaja SMS žinute. Kreditai tapo taip lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui, jog kai kuriem tai tapo net priklausomybe. Juk kai kurie žmonės įpranta prie pastovaus skolininko gyvenimo, t.y. kai senąjį kreditorių pastoviai keičia naujasis kreditorius.

Greitojo kredito suteikimo ištakos

Organizacijos, suteikiančios greitąjį kreditą, atsirado dar prieš bankams sugriežtinant reikalavimus gauti kreditą. 2008 metais (Pasaulinės ekonominės krizės metu) registrų centre buvo užregistruota rekordiškai daug naujų įmonių, kurių veikla yra susijusi su paskolų ar greitųjų kreditų suteikimu (išdavimu). Augant krizės sukeltiems negatyviems padariniams ekonomikoje ženkliai išaugo pinigų skolinimasis greituoju būdu. Dažnas atlyginimų vėlavimas ne vieną žmogų privertė griebtis šios paslaugos, nes už komunalines ir kitas paslaugas susimokėti tekdavo bet kokiu atveju. Vieni skolindavosi pinigus, jog apmokėtų sąskaitas, kiti – tam, kad padengtų senas skolas. Tuo tarpu įdomus greituosius kreditus suteikiančių įmonių atstovų teiginys: “ne visada žmonės pinigus skolinasi tiesiog sąskaitų apmokėjimui ar įsisenėjusių skolų padengimui – kai kurie pinigus skolinasi kelionės bilietams į karštąją Turkiją apmokėti.” Taigi, kaip jau turbūt supratote, ne visi paskolų ar greitojo kredito ėmimo atvejai yra pagrįsti protingumo kriterijais – sąmoningais apmąstymais ir protingais sprendimais.

Kredito suteikimo sąlygos

Visame pasaulyje skirtingose šalyse taikomos skirtingos paskolų ir greitųjų kreditų suteikimo sąlygos ir kriterijai. Taipogi greitojo kredito suteikimo sąlygos skiriasi ir nuo kreditą suteikiančios įmonės vidinių teisės aktų ar nuostatų, tačiau šių neverta aptarinėti detaliau. Įprastai Lietuvoje greitieji kreditai suteikiami Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems pastovias pajamas ir galintiems jas deklaruoti. Paskolos suteikiamos tik pilnamečiams asmenims nuo 18 iki 21 metų amžiaus. Dažniausiai greitieji kreditai suteikiami be užstato ar laidavimo. Savaime suprantama kreditas nebus suteiktas tokiam asmeniui, kuris paprašė kompetentingų valstybės institucijų įrašyti šį į sąrašą asmenų, kuriems negali būti suteikiamos paskolos internetu arba greitieji kreditai.

Dar svarbu turėti nesugadintą kredito istoriją arba kitaip žinoma kaip kreditingumą. Kitais žodžiais, būtina nebūti prisivirus košės su kitais ar net tuo pačiu kreditoriu. Dar tokia informacija labai lengvai prieinama ir jos niekur nepaslėpsite. Jau buvus kokioms nors problemoms, galimi du scenarijai: paskola bus visiškai nesuteika arba ji bus suteikta prastenėmis nei numatyta sąlygomis.

Greitojo kredito gavimo procedūra

Įprastai asmuo, norėdamas gauti paskolą ar greitąjį kreditą, užpildo paprastos formos paraišką kreditus suteikiančios įmonės tinklapyje. Dažniausiai ši procedūra užtrunka tik apie 10-20 minučių, t.y. patvirtinus savo tapatybę per elektroninės bankininkystės sistemą greitojo kredito arba paskolos suma yra pervedama tiesiai į kliento banko sąskaitą vos per keletą minučių. O gauta pinigų suma klientas gali disponuoti savo laisva valia jau tą pačią minutę!

Truputį sudėtingesnė tvarka su didesnių sumų kreditais. Skolinantis daugiau nei porą šimtų eurų, gali reikėti pinigų luktelti kiek ilgiau. Ne tik, kad pačių pinigų, bet ir atsakymo ar galėsite pasiskolinti. Kiti kreditoriai apskritai neskolina nepraėjus bent 24 valandoms po kliento prašymo. Todėl tos dažnai linksniuojamos ir girdimos “15 minučių” negalioja visiems ir bet kokiems greitiems kreditams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *