Ką daryti, jei pavogė telefoną

XiaomiKai pavagia telefoną, tai paprastai drauge dingsta ir visi priedai Xiaomi telefonams. Tada reikia skubiai reaguoti. Dažniausiai telefonai vagiami vietose, kur yra daug žmonių, pavyzdžiui, viešajame transporte, turistų susibūrimo vietose. Kartais yra tiesiog prietemoje užpuolama mergina, atimamas jos telefonas ar rankinė. Visa tai yra dalykai, kurie gana dažni, tad ką daryti, jeigu taip nutinka?

Iškart į policiją

Išties, pirmas dalykas, kai įvyksta toks reketo aktas, kurio reikia imtis – kreiptis į policiją. Nieko nelaukiate, iškart į įvykio vietą kviečiate policiją ir skambinate į darbą, kad ten jau šiandien nepasirodysite. Tuomet atsakinėjate į visus klausimus. Jeigu pavogė kažkur dienos metu ir tik vėliau pastebėjote, patys važiuojate į policijos komisariatą. Geriausia važiuoti į tą komisariatą, kuris yra rajone, kuriame numanoma vagystė. Tuomet bus lengviau ieškoti telefono ir jo vagies. Kita vertus, jeigu nueisite ir į kitur esančią policiją, kriminalistai dalinsis informacija ir paieška visgi turėtų vykti.

Jeigu įjungtas – suras

Paprasčiausias būdas surasti pavogtą telefoną – pagal jo signalą, kurį mato pareigūnai. Tereikia telefoną įjungti ir signalas atsiras. Kaip neseniai pasakojo viena apvogta Klaipėdietė, jos telefonas ir buvo apvogtas ir aptiktas tokiu būdu. „Ėjau iš darbo, iš vakarinės pamainos. Pamačiau prieky vyrą, perėjau per gatvę, jis paskui mane, ėmiau bėgti. Labai bijojau. Vis tiek pavijo, atėmė rankinę. Kviečiau policiją. Daiktus visus, rankinę, dokumentus gana greitai grąžino žmonės, nes aplink viskas buvo išmėtyta. O telefonas netikėtai sugrįžo pas mane po mėnesio. Pasirodo, tas vietinis narkomanėlis jį nunešė į lombardą. Jis buvo išjungtas. Lombardas telefoną paskui pardavė vienam žmogui. Ir tik kai tas žmogus įsijungė telefoną, policija gavo signalą ir nuvažiavo suimti telefono savininko. Paskui per visą šitą lombardo ir kitą istoriją buvo atsektas ir pats vagis, ir telefonas man sugrįžo. Nors ir labai nenorėjau, bet parašiau ant jo pareiškimą, nes tokie dalykai turi mūsų rajone baigtis ir jeigu dabar mane, tai kitą kartą gal kad ir mano dukrą apvogs, o to aš nenorėčiau“, – sako ji.

Telefonas gali atsirasti ir po daug laiko

Kaip sako pareigūnai, tai tikrai ne vienintelis atvejis, kada pavogtas telefonas surandamas po ilgesnio laiko. Pareigūnai pataria turėti kitą telefoną. Turėkite kitą, saugokite labiau, o per kažkurį laiką gal atsiras ir jūsų seniau vogtas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *