Ką apie buhalterinę apskaitą reikia žinoti paprastiems gyventojams

Ir paprastiems gyventojams verta žinoti, kas yra ir kaip vykdoma buhalterinė apskaita Vilniuje. Nors paprastai esame pratę tarytum nusišalinti nuo sudėtingų finansinių operacijų, kai kuriuos įstatymus, taip pat mokesčių reikalus turėtų žinoti kiekvienas gyventojas.

Kur sužinoti apie mokesčius ir buhalterinę apskaitą?

Daugybę informacijos apie savo mokesčius ir panašius dalykus galima sužinoti prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų ir pasirinkus Sodros, Darbo biržos ar VMI paskyras. Ten galima pamatyti įvairias savo mokėjimų istorijas, sukauptus mokesčius, priaugį, skolas ir pan.

Kasmetinis pajamų ir mokesčių deklaravimas

Tavo buhalterisVienas svarbiausių buhalterinių terminų – kasmetinio pajamų deklaravimo terminas, kuris paprastai apima balandį ir pirmas gegužės dienas. Tai laikas, kada kiekvienas mokesčių mokėtojas turi susimokėti už save įmokas, jeigu dirbo savarankiškai. Labai daug mokestinių klausimų tuo metu sprendžia juridiniai asmenys. Na o kiekvienas gyventojas turi deklaruoti pajamas mokesčių inspekcijoje arba prisijungus prie Vmi puslapio, kuriame susigaudyti ne taip jau ir lengva. Ten galima ir pasirinkti, kam bus skirti 2 procentai.

Nuosavo turto turėtojams

Jeigu valdote nekilnojamąjį turtą, žemes – gali būti, kad jums reikia mokėti mokesčius dėl šio turto turėjimo, ar tai būtų turtas Vilniuje, ar Kuršių Nerijoje. Bet kuriuo atveju, pasidomėkite, gal tiesiog paprastai gyvenant ir neturint jokio verslo, turėsite susimokėti mokesčius.

Dirbantiems savarankiškai

Paprastai dirbantieji savarankiškai pagal individualią veiklą arba pagal patentą turi mokėti mokesčius, kurių mokėjimas nustatytas įstatymų. Imantieji patentą ar individualios veiklos pažymas turėtų iš anksto susipažinti su mokestinėmis prievolėmis, kad vėliau netektų nustebti, kai galbūt didžioji santaupų dalis balandžio mėnesį turės atitekti Sodrai ar mokesčių inspekcijai. Taip pat dirbantieji savarankiškai turėtų akylai stebėti ir situaciją dėl savo socialinio draudimo, įsitikinti, ar jis tikrai galioja, laiku mokėti PSD įmokas SODRAI.

Jūsų socialinės garantijos

Visos socialinės garantijos ir socialinis jūs draudimas – taip pat reikalas, kuris turėtų būti jums tikrai svarbus. Kokie klausimai is su tuo susiję jūsų ar darbdavio mokami mokesčiai turėtų jums rūpėti? Ar kaupiate pensiją? Jeigu taip, tai kurioje pakopoje, ir ar žinote, kiek jau sukaupėte, ar jums pakaks stažo? Apie savo mokamus mokesčius ir socialines garantijas labai svarbu žinoti ir dirbantiesiems. Kadangi nuo įmokų sumos priklausytų ligos išmoka, o taip pat motinystės išmokos iš SODROS. Tad pasidomėkite savo buhalterine apskaita ir sumokėtais mokesčiais, kol nevėlu!

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *