Ką žinoti apie miškų supirkimą?

MiškaiMiškų pardavimo ir pirkimo sandoriai sudaromi vis dažniau, todėl daugeliui tampa aktuali informacija susijusi su tuo. Ką reikia žinoti, kad miškų supirkimas praeitų sklandžiai? Tai yra pagrindinis klausimas, kuris yra aktualus tiems, kurie nori įsigyti miškus, tačiau ne mažiau svarbu ir ką reikia žinoti tiems, kurie galvoja apie miškų pardavimą.

Svarstant ar parduoti savo turimą mišką, dažniausiai norima sužinoti, kokia yra miško kaina, nes pagal kainą sprendžiama ar verta parduoti mišką. Iš tikrųjų galvojant apie miško pardavimą reikia apgalvoti ne tik kokią pinigų sumą galima už jį gauti, bet ir kitus svarbius klausimus. Vienas iš pagrindinių yra susijęs su tuo ar mišku tinkamai rūpinamasi. Turint mišką reikia juo rūpintis ir laikytis įstatymuose numatytų įsipareigojimų. Taigi, jei turite pakankamai laiko ir noro, tai apie miško pardavimą reikia galvoti itin atidžiai, nes miškas yra tarsi ilgalaikė investicija ir jeigu jį turite dėl to, kad gauti pelno iš medienos, tai reikia žinoti, kad medžių augimo ciklas yra labai ilgas ir tuo pelnu pasinaudoti jums gali netekti, jei galvojate medžius sodinti ir laukti pelno. Tais atvejais, kai miško priežiūra tampa našta, tai neabejotinai reikia galvoti apie pardavimą, o tais atvejais, kai mišku norima rūpintis ir jame norima leisti laiką ar galbūt tai yra jūsų prosenelių, senelių ar tėvų miškas, kuris sukelia daug gražių prisiminimų, tai neabejotinai reikia miško neparduoti.

Svarbu žinoti, kad miškas parduodamas dviem būdais. Pirmuoju galima parduoti tik medžius išsikirtimui, o antruoju būdu galima parduoti visą mišką, kas suprantama kaip medžių ir žemės pardavimas. Toks dvejopas miškų supirkimas yra puiki galimybė pasirinkti labiausiai tinkamą pardavimo būdą. Žinoma nuo to priklauso ir miško kaina. Tiesa, norint sužinoti miško ar medienos supirkimo kainą reikia kreiptis į miškų supirkimo įmones ir sužinoti, kokią kainą siūlo. Kaina priklauso nuo daugelio faktorių, pavyzdžiui, koks miškas parduodamas, kiek medžių jame yra, koks privažiavimas, kokia šiuo metu ekonominės situacija ir t.t. Kainos nustatymas yra nelengvas, todėl vienareikšmiškai pasakyti, kiek vertas miškas neįmanoma, nes reikia atsižvelgti į svarbius kainą lemiančius kriterijus. Jums tereikia rasti patikimus miško supirkėjus ir pateikti jiems reikiamą informaciją. Tuomet ir sužinosite, kokią kainą siūlo ir ar verta parduoti mišką kartu su medžiais, ar tik medieną.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *