Kaip išsirinkti kilimą?

Kilimas – neatsiejama jaukaus interjero dalis. Dažnai pagalvojus apie tai, kad namuose reikėtų kilimo, iškyla labai daug klausimų, o platus pasirinkimas Dubingiai suteikia galimybę rinktis kilimą pagal pačius įvairiausius kriterijus, kurie jums yra svarbūs. Vis dėl to, didelė pasiūla apsunkina paieškas, todėl verta pasikliauti paprastais patarimais, kurie padės išsirinkti savo svajonių kilimą.

DubingiaiPirmiausia reikia apsispręsti, kokio pluošto kilimas jums tinkamiausias pasirinkimas. Kilimai skirstomi į natūralaus pluošto, sintetinio pluošto, mišraus pluošto. Savo ruožtu natūralius kilimo pluoštus galima skirstyti į tuos, kurie yra iš augalinės kilmės medžiagų ir į tuos, kurie yra gyvūninės kilmės. Pastarieji gaminami naudojant vilną arba šilką. Jų išskirtinis bruožas – švelnumas. Tokie kilimai itin švelnūs ir malonūs liesti. Vis dėl to, vilnos kilimai nurungia šilkinius. Dėka daugybės privalumų lietuviai itin pamėgo iš vilnos gaminamus kilimus, kurie ne tik ilgaamžiai, bet ir gerai slepia įvairias dėmes, sugeria drėgmę ir nesielektrina. Tiesa, esama ir trūkumų, pavyzdžiui, jei kilimas bus veikiamas tiesioginių saulės spindulių, tai jis greitai išbluks. Kitas didelis trūkumas – negalima naudoti stiprių cheminių valiklių norint išvalyti dėmes, kurios tokio tipo kilime yra sunkiai išvalomos. Renkantis natūralaus pluošto kilimą, randame augalinės kilmės pluoštų: medvilnės, viskozės, lino, bambuko. Toks pluoštas pasižymės ne tik švelnumu, bet ir minkštumu. Trūkumai, kuriuos reikia paminėti susiję su greitesniu susidėvėjimu, nes augalinės kilmės natūralūs pluoštai linkę greičiau susidėvėti. Be to, negalima naudoti stiprių cheminių valiklių, kurie skirti dėmių valymui. Norint sužinoti tikslią informaciją apie visus privalumus ir trūkumus, reikia kreiptis patarimų į Dubingiai, kur jums bus suteikta visa reikalinga informacija. Tuomet galėsite priimti tinkamą sprendimą ir išsirinkti savo svajonių kilimą.

Šiuolaikinių technologijų dėka sintetinis kilimų pluoštas gaminamas taip, kad išvaizda nenusileidžia natūralaus audinio kilimams. Jie taip pat bus minkšti ir švelnūs prisilietimui. Be to, didelis privalumas – dėmių valymas. Galima naudoti įvairius cheminius valiklius ir nebijoti, kad kilimas bus pažeistas. Žinoma didelis privalumas – žema kaina. Palyginus su natūralaus pluošto kilimais jie tikrai pigesni. Vis dėl to, vertinantiems natūralumą sintetinis pluoštas nebus geriausias pasirinkimas. Net ir esant tam tikriems trūkumams, daugelis pirmenybę teikia tam, kas natūralu t.y. vilnai, medvilnei, bambukui ir kitiems natūraliems pluoštams. Be to, nepamirškite, kad kilimą reikia derinti prie esamo interjero, o jei jame vyrauja natūralios medžiagos, tai ir natūralus kilimo pluoštas puikiai derės.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *