Ką reikia žinoti apie sausą šunų maistą?

Šunų augintojai rinkdamiesi savo augintiniui maistą randa didelę pasiūlą, todėl neretai pasimetama ir nežinoma ką rinktis. Visas sunu maistas skirstomas į sausą ir taip vadinamą šlapią t.y. konservus. Neabejotinai pats populiariausias yra sausas maistas, kuris turi daug privalumų.

Veterinarijos prekėsNorint pasirinkti tinkamą šuns maistą, randame įvairiausius užrašus ir kainas, todėl verta sužinoti kaip skirstomas maistas. Pavyzdžiui, pats prieinamiausias maistas bus „Economy“ klasės. Jis pasižymi tuo, kad jame bus daug grūdų, o vietoje mėsos dedami įvairūs gyvūninės kilmės baltymai. Didžiausias trūkumas tokių pašarų – gausybė konservantų ir kitų priedų, kurie nėra sveiki augintiniui. Tiesa, šios klasės pašarai yra pigiausi, todėl prieinami daugeliui šunų augintojų. Vis dėl to, verčiau netaupyti ir įsigyti aukštesnės klasės pašarų. Sekanti klasė – „Premium“. Šios klasės pašarai yra aukštesnės klasės ir geresni, nei prieš taip paminėti ekonominės klasės, o pasirinkimas taip pat didelis, pavyzdžiui, https://www.vetparduotuve.lt/sunu-prekes. Jie maistingesni, o vietoj konservantų dedami natūralesni arba natūralūs konservantai. Aukščiausios klasės pašarai vadinami „Super Premium“. Jie skirstomi į kategorijas pagal sudėtį. Tarkim, vieni pašarai gali būti tokie, kurių sudėtyje visai nėra grūdų ir natūralūs nemodifikuoti gyvulinės kilmės baltymai. Kituose šios klasės pašaruose gali būti tik nedidelis kiekis grūdų bei pridėta papildomai gliukozamino, kuris svarbus norint užtikrinti gerą sąnarių būklę. Svarbu paminėti, kad priklausomai nuo gamintojo ir to, kuriai šunų grupei skirti aukščiausios klasės pašarai, gali būti įdėta tam tikrų papildų, pavyzdžiui, Omega, kalcis, žolelės ir pan. Aukščiausios klasės pašaro kokybė neabejotinai yra pati geriausia. Vienintelis trūkumas – aukšta kaina, nes gaminamas iš aukštos kokybės produktų.

Visas sunu maistas skirstomas ne tik pagal klases, bet ir pagal tai kokio amžiaus, dydžio ar specialių mitybos poreikių yra jūsų augintinis. Renkantis maistą reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru arba pardavėju, kuris galėtų jums patarti koks pašaras tinkamiausias atsižvelgiant į jūsų augintinį. Maistas parenkamas individualiai.

Visi šunų augintojai nori, kad jų augintiniai būtų sveiki, todėl maistą renkasi itin atidžiai, juk nuo maisto priklauso šuns sveikata ir savijauta. Tik kokybiškas maistas užtikrins gerą augintinio sveikatą. Šiuo metu šunų maisto pasirinkimas labai didelis, galima rasti įvairiausioms amžiaus ar svorio grupėms skirtus pašarus, taip pat galima rinktis ir pagal veisles ar sveikatos problemas. Tinkamai parinktas maistas bus puikus pasirinkimas norint užtikrinti subalansuotą augintinio mitybą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *