Kaip įvertinti miško kainą?

Spauda mirga nuo skelbimų apie brangiai superkamą žemę ir mišką. Daugelyje skelbimų galime rasti stebuklingas frazes: “labai brangiai”, “atsiskaito iš karto”. Tokios frazėmis ir žodžiais siekiam privilioti kuo daugiau pirkėjų. Galime pastebėti, kad miško kaina iš tikro yra ženkliai tiek padidėjusi. Specialistai teigia, kad žemė ir miškas visais laikais yra puiki investicija. Todėl jei ruošiatės investuoti turite pagalvoti apie tai. Taip pat kainos neturėtų kristi. Visų pirma todėl, kad leista įsigyti žemės užsieniečiams, o tai paskatina dar didesnį sujudimą šioje rinkoje.

Jei kalbėsime apie miško kaina, tai po sunkmečio kainos sparčiai kopia į viršų. Paimkime paprastą pavyzdį, miško hektaro kaina gali svyruoti nuo 10 iki 20 tūkstančių. Tai gana didelės kainų ribos. Visų pirma sunku tiksliai nustatyti miško kainą neįvertinus jo būklės.

Miško kainaDaugiau informacijos miskodraugas.lt

Toliau trumpai pateiksime šiek tiek naudingos informacijos, kaip patiems savininkams įvertinti miško kainą. Tiksliai įvertinti gali tik specialistas, tačiau kai kuriuos esminius punktus galime paminėti.

Visų pirma reikia atkreipti dėmesį koks yra miško pardavimo ar pirkimo variantas. Gali būti parduodami tik kertami medžiai, gali būti parduodama miško valda arba galima parduoti visą miško sklypą.

Taigi jei sugalvojome, kad parduosime tik kertamus medžius. Visų pirma ką reikia padaryti, tai nustatyti kertamų medžių likvidinį tūrį ir jo sortimentinę struktūra. Peržiūrim kokie medžiai kertami ir kam jie tinkami, kokia medienos rūšis. Galbūt didžioji dalis medienos bus tinkama tik malkoms. Todėl ir kaina bus gerokai mažesnė, nei medienos, kuri tiktų baldų gamybai. Pagal miškų urėdijos įstatymą yra nustatoma medienos sortimentų vidutinės medienos kainos.

Miško sklypo įvertinimas gana sudėtingas. Visų pirma, parduodant ar perkant mišką jo kainos yra gerokai sumažinamos, siekiant išvengti mokesčių. Todėl dėl miško valdos ar miško sklypo vertės būtinai pasikonsultuokite su specialistu. Yra daug niuansų, kurių nepastebėjus, galite prarasti daug pinigų.

Tiems, kas ieško įsigyti miško, reikia atkreipti dėmesį, kad didžioji dalis miškų (daugiau nei pusė ) yra saugomose teritorijose. Saugomose teritorijose yra apribota ir reglamentuota savininkų veikla. Pavyzdžiui, įsigiję tokį miško plotą galbūt negalėsite kirsti medžių ar bus apribota kita ūkinė veikla.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *