Kaip tręšti veją?

Svajonių veja dažnai taip ir lieka svajonėse, nes nežinoma kaip tinkamai ją prižiūrėti. Jeigu norite turėti vešlią sodriai žalios spalvos veją, tai jums būtina žinoti, kokios trąšos vejai yra tinkamiausios ir kaip tinkamai reikia veją tręšti. Tuomet ir jūs turėsite gražią veją, kurios jums pavydės kaimynai.

VejaiKartais žmonės klaidingai galvoja, kad vejos nereikia tręšti. Palyginkite vejas, kurios tręšiamos ir, kurios negauna jokių trąšų. Skirtumas bus akivaizdus. Ar dar reikia įrodymų? Vejai reikia parinkti tinkamas trąšas, nes vejoje yra skirtingos žolių veislės. Visoms joms reikia tinkamo augimo skatinimo. Vejoje nėra tiek daug skirtingų rūšių augalų, kurie augdami paprastoje pievoje aprūpina vieni kitus reikalingomis medžiagomis. Dėl to paprastos pievos tręšti nereikia, o veją – reikia. Be to, visos vejoje esančios žolės, kurios išauga ir sėklų mišinio skirto vejoms, turi paviršines šaknis, kurios maistines medžiagas geba pasisavinti tik iš paviršinių žemės sluoksnių. Dėl šių priežasčių reikia pasirūpinti, kad tuose paviršiniuose sluoksniuose būtų pakankamai maistinių medžiagų.

Trąšos turi būti parenkamos pagal poreikį. Geriausia rinktis tas trąšas, kurios skirtos vejoms. Gamintojai jas pagamina taip, kad jų sudėtyje yra visos reikalingos medžiagos reikiamais kiekiais. Neretai žmonės galvoja, kad patręš kokiomis nors vienomis trąšomis ir veja bus graži. Deja, bet dažniausiai būna taip, kad tos medžiagos būna per daug, o kitų trūksta, dėl to veja vis tiek atrodo negražiai, nes negauna pakankamai reikiamų medžiagų. Dėl to geriausia pirkti jau paruoštas naudojimui trąšas.

Tiesa, labai svarbu žinoti, kad tręšti reikia tam tikru laiku. Pavyzdžiui, pavasarį trąšose turi būti azoto, kalio ir fosforo. Tokios trąšos vejai bus geras pasirinkimas, nes skatins veją augti. Vasaros karščiai nėra tas metas, kai reikia tręšti. Verčiau palaukti kol orai atvės, nes negavus reikiamo kiekio vandens, veja tiesiog išdegs nuo trąšų. Kitas tręšimas laukia rudenį. Čia jau netiks pavasarį naudotos trąšos, nes reikia jau neskatinti augimą, o paruošti šaknis žiemai. Trąšos turi būti pasirenkamos be azoto, kuris skatina augimą. Pirkdami atidžiai skaitykite gamintojo informaciją ir žinosite, kurios trąšos skirtos tam tikram laikotarpiui.

Vejos priežiūra padeda turėti gražią veją. Priežiūra nėra tik tręšimas. Reikia derinti visas priežiūros priemones. Tai ir tinkamas laistymas, ir reguliarus aeravimas bei senos žolės pašalinimas. Visa tai leis turėti svajonių veją savo kieme.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *