Kamino priežiūra užtikrina jo ilgaamžiškumą

Šiuo metu kaminai yra labai kokybiški ir saugūs. Žinoma, tam, kad tai būtų tiesa reikia žinoti kaip tinkamai tokį išsirinkti. Verta išklausyti pagrindinius patarimus, kurie padės nesuklysti ir ilgai džiaugtis namų šiluma.

Prižiūrėkite kaminąLabai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Nesvarbu ar tai haus blokelai, ar nerūdijantis plienas. Svarbiausia – rinktis tinkamas medžiagas, kurios tiks tik konkrečiam pastatui ir šildymo sistemai. Vienoks sprendimas įrengti kaminą bus priimtas senos statybos name, o visai kitoks pramoninės paskirties pastate. Visuomet verta kreiptis į specialistus, kurie jums patars ir padės priimti geriausią sprendimą.

Tam, kad kaminas tarnautų kuo ilgiau reikia ne tik pasirinkti tinkamą gaminį, bet ir tinkamai jį prižiūrėti. Atminkite, kad bet kuris prietaisas ar įrenginys reikalauja nuolatinės priežiūros. Taigi, kaminas taip pat turi būti nuolat prižiūrimas, o tai reiškia, kad jis turi būti nuolat valomas. Labai svarbu suprasti, kad netinkamai prižiūrimas ir nevalomas kaminas tampa pavojingas. Šios priežastys gali turėti skaudžių padarinių, kuomet kyla gaisras. Visi kaminai, nesvarbu ar jiems buvo naudojami haus blokelai, nerūdijantis plienas, mūras ar kitokios medžiagos, privalo būti valomi. Tai daryti reikia du kartus per metus t.y. prieš šildymo sezoną ir jam pasibaigus. Daugiausia valymo darbų turima ten, kur dūmai yra žemos temperatūros ir prisotinti vandens garų. Dažniausiai taip nutinka kūrenant malkas, kurios yra drėgnos ar turi daug dervų. Deja, bet ne visi supranta, kad valyti kaminą yra taip svarbu, todėl specialistai rekomenduoja tokius darbus atlikti bent vieną kartą per metus. Taip pat gali būti taikomas ir kitas metodas. Jo esmė ta, kad valymo darbus reikia atlikti tuomet, kai suodžių sluoksnis pasidengia didesniu nei 2 milimetrų sluoksniu. Nemanykite, kad dėl to kaltos tik drėgnos malkos. Suodžių susidarymui įtakos turi ir neteisingas degimo procesas.

Daugelis kamino valymo darbus atidėlioja, nes išsikviesti specialistą, kuris atliks šiuos darbus gali būti per brangu, tačiau tai nėra svari priežastis to visai nedaryti. Kamino valymą galima atlikti ir patiems, todėl nereikės mokėti kitiems už šiuos darbus. Svarbu tik pasirinkti tinkamus prietaisus tam atlikti.

Kamino ilgaamžiškumui svarbu ne tik tinkamai parinktos medžiagos ar jo paskirtis, bet ir svarbu užtikrinti tinkamą montavimą. Taip pat labai svarbu vėliau tinkamai jį prižiūrėti, todėl kamino valymo darbai neturi būti atidedami iki to momento, kai sutrinka jo darbas.

#1$ komentaras

  1. Tadas

    Jeigu namų šildymui vienas iš būdų yra pasirinktas židinys ar krosnelė, tuomet kaminą prižiūrėti iš tiesų būtina. Tokio darbo geriau neatidėlioti ir kiek įmanoma užtikrinti namo saugumą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *