Viskas, ką reikia žinoti apie padangas

Jeigu turite automobilį, tai padangos nuo šiol turi būti vienas iš jūsų interesų. Metų laikai keičiasi ir reikia pasistengti turėti gerai veikiančią mašiną. Kuo svarbios yra automobiliui padangos? Jos, pirmiausiai, yra tarsi automobilio kojos, leidžiančios lengvai riedėti arba greitai skrosti erdvę. Taip pat tai tos pačios kojos, kurios ne tik juda, bet ir stabdo, blokuoja. Gal reikėtų sakyti, kad ratai yra kojos, o jų batai – padangos.

Žieminė avalynė

Padangos automobiliamsPagalvokime apie save. Žmones, kurie itin bijo žiemos ir vos jai prasidėjus skuba kur šilčiau. Jeigu norite išlikti sveiki, jeigu norite neperšalti – rengiatės šilčiau. Automobilis turi puikias sandarias sistemas, dėl ko salono viduje yra pakankamai šilta. Taip pat yra ir šildymo sistemos, kurios irgi leidžia pasijausti gerai, tai kondicionieriai, šildantys ar vėsinantys automobilio vidų, skirtą keleivio malonumui. O kas gi yra žieminė avalynė? Jeigu peršąlame kojas, tai būna blogai visam organizmui. Jeigu paslystame – galime krisdami ir galvą prasiskelti. Taigi, žieminė avalynė gali nulemti mūsų kelionės eigą.

Paslysti galime ne tik su vasarinėmis kurpaitėmis, eidami ledu, bet ir su vasarinėmis padangomis, važiuodami snieguotu keliu. Vos pašąla, iškart pasikeičia kelio danga. Atsiranda apledėjimas, pasidaro daug slidžiau. Žieminės padangos turi gerus protektorius, todėl jos yra daug minkštesnės. Jų visai kitoks sukibimas su kelio danga, ir su jomis galima sustabdyti ir ant apsnigto ar apledėjusio kelio dangos.

Universali avalynė

Kaip ir žmonių padangos, taip ir avalynė negali būti universali ir visapusiškai naudinga. Juk nevaikštome ilgai su demi sezoniniais bateliais, galiausiai norime užsimauti tikrai šiltus batus su kailiais. Taigi, ir padangos neturi būti taip neatsakingai parinktos – mums reikia gerų šiltų žieminių padangų. Su universaliomis, su kuriomis tarsi galime važiuoti ir vasarą, ir žiemą, vis tiek turime grėsmių. Pirmiausiai, tai žiemos metu gali tekti paslysti ir patekti į auto įvyki. Na, o jeigu vis dar tikite, kad žiemą nepaslysite, tai su šiomis gana minkštomis padangomis vasaros metu bent jau patirsite nemalonumų. Minkšta guma greitai nusitrins, liesdamasi su kieta vasarine kelio danga. Taigi, su tokiomis padangomis pateksite į situaciją, kai sakoma, kad šykštus moka du kartus. Tad, jeigu iš tiesų norite savo automobilį apsaugoti ir aprūpinti pačiais geriausiais dalykais, tai vasarą pirkite vasarines padangas, o žiemą ieškokite žieminių gerų su rotektoriais.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *