Kaminų ant stogo nemažėja

Kamino apskardinimasNors modernėjant šildymo sprendimams, žmonės vis rečiau naujai statomo namo šildymui renkasi kietojo šildymo katilus, retas kuris atsisako namie įsirengti židinį ar krosnelę. Vieniems tai – alternatyva šildymo būdui, kitiems – namų jaukumo simbolis. Nors specialistai neretai atkalbinėja nuo kamino statymo energiškai efektyviame name, šiandien jau egzistuoja keramikinių dūmtraukių sistemos, kurios tinka ne tik A, A+ klasės, bet ir pasyviems namams (A++ klasė). Šios keramikinės kaminų sistemos turi termoblokus, apsaugančius nuo „šalčio tiltelių“. Tenka pastebėti ir tokį įdomų reiškinį, kai kaminas mūrijamas net ir tais atvejais, kai šildymui ruošiamasi naudoti kondensacinį dujinį katilą, nors pakaktų pro sieną ar stogą iškišti tą standartinį parduodamą kaminuką. Tiesiog įprasta ant namo stogo matyti bent vieną tikrą kaminą. Tas pats ir su židiniu – nors pradžioje įsivaizduojama, kad bus gera leisti vakarus židinio ugnies, taurės vyno ir geros knygos darugijoje, dažniausiai po kurio laiko tai ir lieka tik įsivaizdavimu.

Na, o jei visgi nuspręsite, kad kamino jums būtinai reikia, jį pastačius ir įrengus stogo dangą, neišvengiamai laukia dar vienas darbas – kamino apskardinimas, kurį Klaipėdoej ko gero geriausiai atlieka UAB „Lankstinys“ skardininkai. Nesvarbu nei stogo dangos rūšis, nei ar kaminas sumūrytas iš plytų, blokelių, ar metalinis – jo sandūrą su stogu būtina kokybiškai užsandarinti, kad lietus ar tirpstantis sniegas nepridarytų bėdos. Skardinimas pradedamas nuo kamino ir stogo sandūros hermetizavimo (dažniausiai specialios lipnios sandarinimo juostos apklijavimo visu perimetru), o užbaigiamas skardos lankstiniais, užtikrinančiais greitą vandens nubėgimą. Liaudiškai tariant, kaminas įvelkamas į skardinį „sijoną“.

Jei kamino apdailai taip pat pasirenkama skarda, ant kamino tvirtinamas specialus profilis, prie kurio prisukami specialiai išlankstyti persidengiantys plieno lakštai. Galiausiai gaminama kamino „kepurė“ – stogelis, saugantys kaminą nuo tiesioginių kritulių. Montuojant „kepurę“, taip pat tenka laikytis tam tikrų taisyklių – ji negali siaurinti kamino angos, svarbu ir jos aukštis, kad nebūtų ribojama natūrali dūmų trauka.

Kamino apskardinimas – ypač svarbi stogo darbų dalis, reikalaujanti kruopštumo ir profesionalumo, todėl rekomenduotume geriau patiems neeksperimentuoti, o šį darbą patikėti iš to duoną valgantiems skardininkams profesionalams.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *