Kodėl grunto tyrimai yra tokie svarbūs?

Statydami namus visi nori sutaupyti, tačiau neatlikti grunto tyrimai gali sukelti kelis kartus už jų kainą didesnes išlaidas ir galybę problemų. Atlikus grunto tyrimus, pateikiama informacija apie grunto savybės ir rekomendacijos pastato projektui. Tai lemia ir paties pastato konstrukcijas ir darbo metodus bei prevencines priemones, padeda apsisaugoti nuo statybų broko ir brangiai kainuojančių ginčų su rangovais.

Kokią informaciją suteikia grunto tyrimai?

Grunto tyrimai turi būti atliekami rengiant detalųjį planą. Juos atlikti reikalaujama ne visada, tačiau pasidomėję gruntu statybos vietoje visada laimėsite – projektuotojai galės parengti tikslų projektą, tad išvengsite sienų skilinėjimo ir kitų nepageidaujamų padarinių naujai pastatytam pastatui.

Pagal tyrimo informaciją yra rengiami projektiniai pasiūlymai ir statinio projektas, vertinamas ūkinės veiklos poveikis aplinkai. Svarbu pasirinkti patikimą ir profesionalią įmonę grunto tyrimų atlikimui, nes nuo jų kokybės priklausys ir pamatų įrengimas ir galutinė statybos kaina. Įvairūs netikslumai gali kainuoti brangiai, o tyrimų neatlikus gali kilti problemų pastatą naudojant.

Kokie grunto tyrimai gali būti atliekami?

Grunto tyrimams naudojama speciali įranga, kuri pasižymi pažangiomis technologijomis. Šiuo tyrimus gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai. Vienas populiariausių tyrimo metodų yra statinis zondavimas. Tai palyginti pigus ir patikimas tyrimas, kuris naudojamas visame pasaulyje. Toks tyrimas visada atliekamas sklypų vietose, kur planuojama gręžti gręžinį.

Taip pat gali būti gręžiamas gręžinys grunto identifikavimui, paimami pavyzdžiai. Tyrimų metu nustatomas gruntinio vandens lygis – tai itin svarbu statybų procesui ir projektavimui. Tiriant gruntą taip pat gali būti kasami šurfai, atliekamas dinaminis zondavimas – šis metodas naudojamas gruntui po pamatais tirti.

Kodėl reikalingi grunto tyrimai?

Nors teisės aktai nereikalauja atlikti grunto tyrimų, kai planuojama statyti nesudėtingus statinius, pavyzdžiui, tam tikrus gyvenamuosius, sodo namus, pagalbinius statinius, specialistai rekomenduoja šioje vietoje netaupyti ir tyrimus atlikti savo iniciatyva.

Projektuojant statinį svarbu žinoti, kokie geologiniai procesai vyksta pasirinktoje vietoje ir kaip prie jų prisitaikyti. Grunto tyrimai suteikia vertingos informacijos ir leidžia projektuotojui priimti pagrįstus sprendimus, kurie užtikrina pastato kokybę ir ilgaamžiškumą. Maža to, grunto tyrimai gali padėti ir sutaupyti: turint patikimą informaciją, priklausomai nuo grunto, galima rinktis ir pigesnius sprendimus, kurie padeda sumažinti statybos kaštus.

Jei dvejojate dėl būtinybės atlikti grunto tyrimus, pasikonsultuokite su specialistais. Vis dėlto daugelis projektuotojų reikalauja atlikti šiuos tyrimus, nes tik taip jie gali tiksliai parengti statinio detalųjį planą ir užtikrinti savo darbo kokybę. Nerizikuokite – prisiminkite patarlę, kad skūpus moka du kartus. Juk nenorėtumėte, kad ką tik pastatyto namo sienos imtų skilinėti ar dar blogiau – yra ir tokių atvejų, kai neatlikus tyrimo dalis pastato paprasčiausiai susmenga.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *