Kokiais atvejais miško kaina gali būti ypač aukšta?

Miškas… Kokios mintys aplanko išgirdus žodį? Ko gero, jau spėjote save įsivaizduoti, kaip vaikštote po šį žalumos lopinėlį, pamiršę visus kasdienius rūpesčius ir kvėpuojate grynu oru? O galbūt įsivaizduojate save grybaujantį ar renkantį uogas? Kad ir kokias malonias mintis jums keltų šis žodis, reikia pastebėti, jog ne viskas, kas susiję su mišku, yra romantiška – kuomet kalbama apie pinigus, romantiškos mintys kaipmat dingsta. O jei dar kalbama apie itin aukštą miško kainą… Vis dėlto, reikia pastebėti, jog aukšta miško kaina yra visiškai normalus dalykas, tereikia suprasti priežastis, dėl kurių, suma yra tokia didelė. Būtent apie tai ir pakalbėsime šį kartą.

Vieta

miškas LietuvojeMiško vieta yra labai svarbus veiksnys, kalbant apie tai, kodėl kai kuriais atvejais miško kaina yra aukšta. Jau esame įpratę prie to, jog butas ar namas dideliame šalie mieste dažniausiai kainuoja gerokai daugiau nei mažesniame miestelyje. Reikia pastebėti, jog lygiai ta pati sąlyga galioja ne tik būstams, bet ir miškams. Miškas, esantis šalia Vilniaus ar Kauno, tikrai bus brangesnis nei miškas, esantis prie Radviliškio bei Tauragės. Taigi, jei skelbime išvydote ypač aukštą miško kainą, yra labai didelė tikimybė, kad jis yra šalia didmiesčio.

Miškas su žeme

Ypač didelę miško kainą gali lemti ir tai, jog jis parduodamas kartu su žeme. Ko gero, net nereikia sakyti, jog miškas su žeme yra gerokai naudingesnis pirkinys, nei vien tik miškas. Nors tokie miškai sudaro palyginti nedidelę dalį, panorėjus įsigyti tokį mišką, tikrai neteks ilgai ieškoti – pasiūlymų rasite per trumpą laiko tarpą. Vienintele problema gali tapti gerokai didesnė miško kaina.

Miškas su statiniu

Nors miškai su statiniu yra dar retesnis, reiškinys, nei miškai su žeme, reikia pastebėti, jog būtent statinys (nepriklausomai nuo to, kokis paskirties jis bebūtų), labai pakelia miško kainą. Taigi, tokio miško kaina, kuris turi statinį, gali būti išties labai įspūdinga (iš dalies tai priklausys ir nuo to, kokios būklės yra statinys).

Arti esantis vandens telkinys

Jei pamatėte, kad parduodamo miško kaina yra įspūdinga, atminkite, jog tai gali būti ne tik dėl aukščiau išvardintų veiksnių, bet ir todėl, kad šalia miško yra vandens telkinys. Nepriklausomai nuo to, ar šalia miško čiurlena sraunus upeliukas ar telkšo didelis ežeras, tokio miško kaina bus tikrai didesnė, nei to, kuris nėra prie vandens telkinio.

Baigiant belieka tik tvirtinti, jog tuo atveju, jei išvydote skelbimą, o jį paskaitę sužinojote, jog miško kaina išties aukšta, neskubėkite galvoti, jog jame augančių medžių kokybė yra itin gera, o galbūt miško savininkas mišką įvertino pernelyg didele kaina. Atminkite, jog toks sprendimas galėjo būti priimtas ir dėl kitų priežasčių: miškas yra šalia didmiesčio, parduodamas kartu su žeme ar statiniu, o galbūt – yra šalia vandens telkinio.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *