Kokių namų gali tikėtis vilniečiai?

NT VilniusSostinės gyventojai gali mėgautis kokybiškiausiomis paslaugomis, didžiausia įvairove visų paslaugų ir švietimo sektoriuje, tačiau nekilnojamas turtas Vilniuje yra prabangus dalykas ir gyventojai natūraliai turi išsiskaidyti į tam tikras sekcijas. Dėl to čia uždirbti gali investuotojai, statydami naujus būstus ir kurdami erdves gyvenimui. O ką daro gyventojai? Jie renkasi, kur gyventi. Apie tai šiek tiek plačiau.

Kainų skirtumas: nuo iki

Sostinės butų rinką būtų galima jau lyginti su Arabų ir Rytų šalimis, kur vyrauja patys didžiausi kontrastai. Čia iš tiesų galima pigiausią butą įsigyti už 20 tūkst. eurų (už tiek regione gali gauti pilnai įrengtą šeimai tinkamą namą su sodu), vos geresni iškart kainuoja daugiau. Jeigu esate šeima su, tarkime 2 vaikais, ir manote, kad galite tilpti į 50 kvadratinių metrų butą, tai be 50 tūkst. eurų neišsisuksite – tiek kainuos ekonominės klasės butas sename daugiabutyje, be remonto, tolimame rajone. Na o kainų šuolis kyla gerokai aukštyn: ir siekia kone kelis milijonus eurų. Tiek kainuoja brangiausi butai Vilniuje. O dabar aptarkime ne kainos, o rūšies skirtumus.

Senamiesčio butai

Tiek biurų nuoma Vilniuje, tiek patys butai prestižiniais laikomi, kai jie yra Senamiestyje. Senamiestis vertingas, nes jis turi istoriją, jis gražus, jis turi savo kultūrinę vertę. Čia vyksta renginiai, kuriamas menas, zuja turistai, vyksta prabangių dalykų prekyba. Meno ir kultūros žmonės, bet tik pasiturintys, gali sau leisti gyventi Senamiestyje. Čia daug kam tinka visi variantai: ir cokoliniai aukštai, ir palėpės, ir kitokie nestandartiniai variantai, kad tik būtų galima gyventi centre. Žinoma, net ir mažiausiai miesto kišenėlei nusipirkti Senamiestyje prireiks nemažų investicijų. Na o gyvenimas gal ne visada bus patogus, kadangi truks žaliųjų erdvių, kiekvieną remonto žingsnį reikės derinti su paveldosaugininkais bei už tai mokėti, nebus kur statytis mašinos, o kartais bus labai didelės žmonių grūstys.

Pramoninių rajonų pėdsakas: loftai

Yra dar vienos rūšies kūriniai: tai Naujamiesčio loftai. Tinka šiuolaikinei kartai, sutinkančiai imtis kompromisų.

Seni ir nauji žalieji rajonai: kiekvieno svajonė

Geriausia gyventi Žvėryne ar Paupy, Užupy, kur yra žaliosios erdvės, kur gražu ir kur vis dar centras. Didžiausia svajonė aišku yra naujos statybos namas

Senų daugiabučių kvartalai: sovietmečio palikimas

Ir galiausiai lieka senieji daugiabučių kvartalai Justiniškėse, Pašilaičiuose, Viršuliškėse ir kitur, kur stūkso it iš dangaus nusileidusi daugiabučių kolonija.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *