Lentpjūvės kasdienybė

Kaip atrodo lentpjūvė kiekvieną dieną, kaip ten sukasi darbai, ką žmonės veikia? Apsilankykite kokioje nors lentpjūvėje Vilniaus rajone, o gal Dzūkijos miškuose, ir pamatysite, kad ten darbo niekada netrūksta, tiek žiemą, tiek vasarą.

Atvežama mediena

LentpjūvėViena iš priežasčių, kodėl lentpjūvė turi, ką veikti ir žiemos sezonu, ir pavasarį, ir rudenį, tai kad ten vis atvežamamediena. Žinoma, per didžiausią įšalą niekas miško nekerta, tačiau esant palankioms oro sąlygoms, darbai nestoja. Žiemą žmonėms reikia kalėdinių eglučių, kurias taip pat galima rasti ir lentpjūvėje. Tačiau daugiausiai prieš žiemąžmonėms reikia medienos, kuri tiktų kurui. Juk niekas nenori sušalusiomis rankomis sėdėti namie. Visi nori, kad būtų šilčiau, kad būtų galima kuo geriau ir gražiau susitvarkyti gyvenimą, apsišilti prie krosnies. Taigi, į lentpjūvę yra atvežama mediena, ir ją galima ten rasti nuolat. Dirbti su mediena nėra taip lengva, tad kartais rąstai ir lentos ilgai laukia savo eilės, tačiau visuomet kažkas turi būti lentpjūvėje, kad priimtų naujus atvykėlius.

Apdirbama mediena

Vėliau, žinoma, vyksta medienos apdirbimo darbai. Pirmiausia kiekviena lentpjūvė turi būti pajėgi išdžiovinti medieną, kuri būna pas juos. Kadangi su šlapiu medžiu niekas nieko gero nenuveiks ir nepadarys. Taigi, medieną reikia džiovinti, o toliau jau viskas skirstosi tarsi į mažus pogrupius. Kažkam reikės grynų rąstų, kitiems tašytų, su nudrožtais šonais (tinka rąstinių namelių ir kitų konstrukcijų statybai). Dar kitiems reikės tiesiog lentų. Lentų pjovimas yra viena, o jų apdaila – jau kas kita. Priklausomai nuo to, kokia tai lentpjūvė, lentos gali būti dedamos atskirai vienos prastesnės, kažkokios kreivos, kitos geresnės, iš kurių būtų galima dar ką nors pasidaryti. Taigi, prastesnes galima užsakyti kurui, galima užsisakyti ir jau supjautas į malkas. Geresnioji mediena vėlgi gali būti perkama tokia neapdirbta, o galima ją imti ir tokią, kuri jau būtų visiškai sutvarkyta, glotni, švelni, miela, nors prie širdies dėk. Tas apdirbimas irgi gali vykti lentpjūvėje, kur būtų šveičiama su šveitimo mašinomis ir su švitriniu popieriumi.

Išvežami gaminiai

Kitas dalykas, dėl kurio lentpjūvė turi dirbti visą laiką, tai, kad iš ten nuolat ir išvežami gaminiai. Ką tai reiškia? Yra nuolatiniai užsakymai į medžio centrus, į baldų gamyklas, ir žmonėms reikia medžio, pačios medienos. Taip pat kiti nuolat atvažiuoja išsirinkti sau lentų.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *