Naudoti automobiliai: kaip išsirinkti?

Naudoti automobiliai žymiai daugiau susilaukia tautiečių dėmesio negu nauji. Taigi, kur jų ieškoti ir kaip įsigyti, kad vėliau netektų gailėtis. Šios srities ekspertas Karolis, pataria pradžioje sau atsakyti į tris svarbiausius klausimus:

1) Kiek galite išleisti automobiliui?

2) Kur su juo važiuosite?

3) Kam jis bus naudojamas?

Finansų ekspertai įprastai naudojamiems naudotiems automobiliams pataria skirti dviejų-trijų mėnesių atlyginimus. Taigi, jeigu jūsų atlyginimas 3000 eurų, galite drąsiai ieškoti transporto priemonės už 6000-9000 eurų, laikydamiesi šios taisyklės būsite finansiškai saugūs.

Jeigu jums automobilis nėra tik susisiekimo priemonė, bet ir tam tikra saviraiškos forma, skirkite daugiau lėšų arba pasiimkite jį lizingu. Naudoti automobiliai taip pat parduodami išsimokėtinai kaip ir nauji. „Krasta Auto“ salonuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje siūlomos naujos ir mažai nusidėvėję naudotos transporto priemonės. Populiariausi prekių ženklai – BMW, „Mini“, „Mercedes-Benz“. Šie automobiliai techniškai tvarkingi, nuvažiavę nedaug kilometrų, todėl juos įsigiję klientai ilgam gali pamiršti kelią į autoservisą.

Kam jums reikalingas naudotas automobilis?

Atsakius į pirmąjį klausimą, reikėtų pasvarstyti, kiek kilometrų planuojate nuvažiuoti per dieną ar mėnesį? Galbūt norite kažką keisti, įsigyti namą užmiestyje? Tada verta apsvarstyti galimybę įsigyti elektromobilį. Įsirengę tinkamą elektros įvadą galėsite nebrangiai įkrauti tokią transporto priemonę ir jūsų kelionės taps žymiai pigesnės. Verta prisiminti, kad už naudotą elektromobilį galima gauti 2500 eurų kompensaciją, o už naują – 5000 eurų.

Kelių metų senumo naudoti automobiliai nors ir kainuoja daugiau, tačiau suteikia ir daugiau džiaugsmo. Jeigu turite nuosavą kiemą ar gerai apsaugotą požeminį garažą galite sau leisti prabangesnį automobilį.

Daugiabučių gyventojai dažnai susiduria su parkavimo vietų stoka, todėl didelių gabaritų transporto priemonę bus sunkiau parkuoti. Žinoma, dabar populiarūs SUV (angl. Sport Utility Vechicle), vadinami miesto visureigiai, tarp kurių galima rasti šiek tiek mažesnių. Į tokius naudotus automobilius galima įsidėti daugiau daiktų, kas ypač aktualu, kai šeimoje yra vaikų.

Taigi, pagalvoję apie kainą, eksploatacijos išlaidas, kėbulo tipą ir automobilio markę nuspręskite ar jums priimtinesnė automatinė ar mechaninė pavarų dėžė, apgalvokite kitas mažiau svarbias detales.

#1$ komentaras

  1. Emilija

    Svarbu ir atidžiai išsirinkti ir tureti vieta, kur bus suteikiamos tikrai kokybiškos paslaugos automobilių remonto, jog paskui nusipirkęs žiūrėtum, jog nėra pas ką taisyt mašinos.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *