Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurbliai oras vanduo tai moderni šildymo sistema dažniausiai diegiama naujos statybos ir renovuotuose namuose, kotedžuose, butuose. Šiuo metu rinkoje rasite skirtingų prekės ženklų ir rūšių šilumos siurblius. Juos galima suskirstyti į keletą rūšių:

  • Dviejų dalių šilumos siurbliai oras vanduo

  • Siurbliai su integruotu boileriu

  • Monoblokas oras vanduo

Dviejų dalių įranga ir jos montavimas

Dviejų dalių šilumos siurbliai sudaryti iš išorinio ir vidinio bloko. Išorinė dalis montuojama lauke, ant stabilaus ir tvirto pagrindo. Svarbu parinkti tokią vietą, kad ant bloko nebėgtų vanduo. Vidinį bloką galima montuoti bet kurioje vietoje pastato viduje, jis neužima daug vietos, iš išvaizdos panašus į šaldytuvą, todėl galėtų būti statomas net ir virtuvėje.

Montuojant išorinį ir vidinį bloką reikia stengtis, kad juos sujungiantis vamzdynas būtų kuo trumpesnis. Įrengimo darbą geriausiai patikėti profesionalams, kurie geriausiai parinks įrangos buvimo vietą ir teisingai sujungs vamzdynus.

Šilumos siurbliai oras vanduo su integruotu boileriu

Ši sistema yra šiek tiek brangesnė, nes ji parduodama su įranga, reikalinga ruošti karštą vandenį. Šilumos siurblius galima pajungti ir prie jau įrengtos vandens sistemos. Tačiau, jeigu jos nėra naujame name, tuomet pravartu pirkti šildymą oras vanduo su boileriu. Geros kokybės įranga gali pašildyti vandenį iki +55 ⁰C ar +65 ⁰C temperatūros. Šilumos siurbliais oras vanduo taip pat galima pašildyti baseiną, esantį tiek viduje, tiek lauke.

Monoblokiniai įrenginiai

Tokie šilumos siurbliai skiriasi nuo tradicinių tuo, kad juos paprasčiau sumontuoti. Jie turi mažiau freono. Prie monobloko tereikia pajungti vandens kontūrą ir atvesti jį į namą. Tokios šildymo sistemos ateityje populiarės, nes jos geriau atitinka ekologijos reikalavimus.

Šilumos siurblio prekinis ženklas

Lietuvoje galima rasti geriausių prekinių ženklų įrangos, kaip „Samsung“, „Thermia“, Viessmann“ ir kt. kokybiški šilumos siurbliai oras vanduo turėtų būti energetiškai efektyvūs, tyliai veikiantys, ekonomiškai šildantys prie itin žemos temperatūros. Prieš įsigydami įrangą pasidomėkite jos techninėmis savybėmis, nes pasikliaudami vien pirkėjo rekomendacijomis vėliau galite likti nepatenkinti šiuo svarbiu pirkiniu.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *