Oras vanduo sistema – ar ji bus efektyvi žiemos metu?

Tai vienas iš dažniausių klausimų, kuris kyla daugeliui. Kadangi tokių įrenginių efektyvumu neabejojama, tačiau situacija pasikeičia tuomet, kai temperatūra krenta drastiškai. Nors metuose tokių dienų nėra daug, tačiau jų pasitaiko. Ir niekas nenorėtų likti be šildymo, ypač tokiomis šaltomis dienomis. Tačiau nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi šie įrenginiai atliks savo funkciją praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Todėl net ir šalčiausiu laiku namai bus šildomi. Tiesa, kalbant apie efektyvumą, pokyčių yra. Kadangi šaltomis dienomis reikia gerokai daugiau elektros energijos šilumai generuoti. Kas atitinkamai lemia ir mažėjantį efektyvumą. Bet reikėtų sugrįžti prie to, jog tokių dienų tikrai nėra daug. Todėl bendrai įvertinus visą šildymo sezoną šie įrenginiai išlieka vienais iš ekonomiškiausių ir tuo pačiu efektyviausių. Tad galima tikrai drąsiai juos rinktis kaip pagrindinius šilumos šaltinius namams.

Nuo ko priklausys įrenginio kaina?

Galutinė suma gali labai svyruoti priklausomai nuo konkretaus pasirinkimo. Nors oras vanduo sistema praktiškai visuomet turės tą patį veikimo principą. Tačiau galima rinktis iš skirtingų gamintojų įvairių modelių įrenginių. O jų kainos gali skirtis tarpusavyje netgi kelis kartus. Bet tai tikrai nereiškia, kad vertėtų išlaidauti arba stengtis maksimaliai sutaupyti. Kadangi pirmiausiai vertėtų atsižvelgti į būsto šilumos poreikius ir pagal tai pasirinkti atitinkamo galingumo įrenginį. Ir būtent nuo galios labiausiai priklauso kaina. Kuo ji didesnė, tuo sumokėti reikės daugiau. Aišku, tam įtakos turi ir įrenginio funkcionalumas bei kiti techniniai parametrai. Taip pat palyginus kainas su kitomis analogišką funkciją atliekančiomis sistemomis, didelio skirtumo nepastebėsime. Tačiau reikėtų nepamiršti šių įrenginių ekonomiškumo. Todėl metų eigoje šildantis jie leis sutaupyti pakankamai nemažai. Tad galima sakyti, jog tai bus pakankamai gera investicija.

Papildoma galimybė sutaupyti – valstybės parama

Sutaupyti norėtų kiekvienas, tačiau kartais netgi nepagalvojame arba paprasčiausiai nežinome apie tokią galimybę. Oras vanduo sistema būtų ne išimtis, kadangi šiuos įrenginius įsigyti galima ir kažkiek pigiau. Aišku, pirmiausiai reikės įsirengti tokį šildymą, o tik tuomet galima kreiptis dėl paramos, kuri leistų susigrąžinti dalį išleistų pinigų. Tačiau tuo pasinaudoti gali praktiškai kiekvienas, kas atnaujina seną ir ne tokį efektyvų šildymo įrenginį. Būtent tam skiriama valstybės parama. Taip žmonės skatinami rinktis inovatyvius ir tikrai efektyviai veikiančius šildymo įrenginius. Kas kartu prisideda prie ekologijos ir resursų tausojimo, o žmonėms suteikia galimybę sutaupyti. Taigi, jeigu galvojate apie šildymo sistemos atnaujinimą, tikrai vertėtų pasidomėti tokia galimybe. Kadangi jau ne vienerius metus ja galima pasinaudoti. Tuo labiau, kad nėra kažkokių ypatingų sąlygų, kurias būtų sudėtinga įgyvendinti. Ir tereikia pakeisti seną šildymo sistemą nauja bei užpildyti specialų prašymą sistemoje.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *