Pasikabinome lietaus nuvedimo sistemas

Pagaliau mano tėvams įtiko lietaus nuvedimo sistemos kaina ir namų remontas bei fasado apdaila buvo baigta. Juk lietaus latakai yra reikalingi bet kokiam namui, todėl norisi, kad su jais viskas būtų gerai, kad nereikėtų sukti galvos dėl to, kad kažkas kažkur nenuteka, nenueina ar nepraeina. Visada tiesiog norisi, kad viskas būtų iki galo pabaigta.

Ne vietoje esantis kaminas

VanduoPirmoji problema su lietaus nutekėjimu buvo dėl ne vietoje esančio kamino. Kai mes atsikraustėme į šiuos namus, visi pastebėjome, kad kaminas įrengtas viduryje šlaitinio stogo, o ne ant jo viršaus. Tai atrodė labai neįprasta, ir šiame krašte matėme ir daugiau tokių namų. Pamanėme, kad gal čia kažkokia vietos mada, ir tuo metu net nepagalvojome apie tai, kodėl šis dalykas yra blogas. Kai prasidėjo liūčių sezonas ir senais lietaus lataikais ėmė šniokšti vanduo, supratome, kad yra labai daug dalykų. Pavyzdžiui, kai lyja lietus, jis teka stogu žemyn ir toje vietoje, kur yra kaminas, ten jis trenkiasi į kaminą ir turi aptekėti jį iš skirtingų pusių. Tai sukelia nevienodas vandens sroves, kas iškart ima kenkti stogui ir visų pirma pačiam kaminui. Nenuostabu, kad toje vietoje buvo jau ir šiokių tokių skylių, pragraužtų vietų, kur tiesiog lietus galėdavo laisvai tekėti per stogą ir visur padaryti skyles. Taigi, ne vietoje esantį kaminą pagaliau stogo dengėjai perkėlė į patį stogo viršų.

Stringantys lietvamzdžių gamybos darbai

Su lietvamzdžiais buvo ne nuo mūsų priklausiusių problemų. Pasirodo, jie kažkada buvo seniai užsakyti iš žmogaus, kuris tuo metu, kai gerdavo, nedirbdavo. Taip nutiko, kad tą vasarą, kai turėjo dirbti, jis ėmė gerti, ir dėl to darbai užstrigo. Paskui jį paguldė į reabilitaciją ir darbus perėmė kiti žmonės. Tačiau apskritai tai buvo didelis praradimas, ne kiek dėl pinigų, o kiek dėl paties laiko. Mat mums teko labai ilgai laukti, matyti, kaip krenta lašai nuo stogo, ir kaip vanduo niekur nenubėga, nors akivaizdu, kad tai turėtų nutikti. Taigi, teko taip ir susitaikyti su tuo, kad tik kitais metais ta lietaus nuvedimo sistema bus sukonstruota. Bet šiais metais jau vasaros pradžioje viskas buvo gana gerai padaryta, įgyvendinta ir štai kaip dabar galime džiaugtis tokiu geru vandens nuvedimu. Net norisi uždėti ant namo vainiką, lyg jis būtų tik dabar pastatytas.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *