Planuojame plaukimą baidarėmis: ką reikia žinoti?

Plaukimas baidarėmis yra smagus laiko praleidimas gamtoje, o norint patirti daug nuotykių reikia tinkamai suplanuoti kelionę. Kiekvienas baidarių nuomotajas siūlo skirtingus maršrutus, todėl reikia suplanuoti, kur norite plaukti ir, ką norite pamatyti. Kaip planuoti plaukimą, kad viskas vyktų sklandžiai?

Baidarės kelionėmsLietuvoje yra labai daug gražių vietų, kuriose galima plaukti baidarėmis, todėl planuojant plaukimą reikia pasirinkti regioną ar vietovę, kurioje norėsite plaukti. Vienas iš populiariausių regionų – Aukštaitija. Jei nežinote, kur plaukti, tai galite rinktis iš čia esančių maršrutų. Renkantis maršrutą randamas didelis pasirinkimas. Visus maršrutus galima suskirstyti į vienos, dviejų, trijų ir daugiau dienų plaukimą. Beje, daugiau, nei trijų dienų plaukimą, renkasi retai, o populiariausias – vienos dienos plaukimas. Taip pat reikia žinoti, kad plaukimas skirstomas ne tik pagal plaukiamų dienų skaičių, bet ir pagal maršrutų ilgius. Vieni iš jų trumpesni, o kiti – ilgesni.

Apsisprendus dėl vietos, kurioje plauksite, reikia surasti tinkamus jums baidarių nuomotojus. Šiuo metu jų yra labai daug, todėl rinktis bus iš ko. Į ką atkreipti dėmesį renkantis? Geriausia rinktis tuos, kurie veiklą vykdo ne pirmus metus. Jeigu svarbu, tai galite rinktis pagal tai, kokias baidares nuomoja, nes jos gali būti skirtingų gamintojų ir pan. Taip pat planuojant plaukimą su vaikais, reikia sužinoti iš anksto ar turimos specialios kėdutės, nes ne visi baidarių nuomotojai teikia tokias paslaugas. Pagalvokite, kas jums svarbu ir pagal tai pasirinkite tinkamus. Be to, galite ieškoti atsiliepimų apie pasirinktus baidarių nuomotojus. Taip galima bus lengviau nuspręsti, kurie jums tinkamiausi.

Planuojant plaukimą su nakvyne, reikia rinktis ir nakvynės vietą. Pasirenkamas turi būti tas baidarių nuomotajas, kuris padės suplanuoti nakvynę ten, kur jums reikia. Tai gali būti paprasta stovyklavietė arba sodyba skirta turizmui. Taigi, pasirinkite kelionės maršrutą ir tinkamą nakvynės vietą. Kai kurie baidarių nuomotojai teikia daiktų pervežimo paslaugą, tad jei jums tokios reikia, tai sužinokite ar teikiama tokia paslauga. Tai aktualu tuomet, kai nakvojama stovyklavietėje ir norima pasiimti su savimi daug daiktų nakvynei ir plaukimui, o į baidarę daug daiktų netelpa.

Kiekvienas maršrutas, kuriuo galima plaukti suteikia galimybę pamatyti gražiausius gamtos kampelius. Lietuvoje tiek daug gražių vietų, o plaukimas upėmis ar ežerais atveria galimybes pažinti gamtą plaukiant jais. Tereikia pasirinkti tinkamą maršrutą ir suplanuoti plaukimą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *