Rekuperatoriai Jūsų namams – ką reikia žinoti

Visi norime gyventi švariame ore, jaukiuose namuose, puikiose sąlygose, ir namuose jas sukurti galbūt padės rekuperatoriai. Ši buitinė technika ir oro ventiliavimo bei kondicionavimo, šildymo sistema leis turėti namuose tai, apie ką svajoja kiekvienas.

Kas yra rekuperatorius ir kaip jis veikia

RekuperatoriaiDažniausiai tokius dalykus, kas yra rekuperatoriai, sužinome tada, kada mums asmeniškai pasidaro aktualu tokie dalykai, nes gal remontuojame, atnaujiname namus. Tada ir sužinome apie įvairias technologijas protingiems ir jaukiems namams, tada ir pamatome, kaip ir kas gali atrodyti, tada galvojame, ką rinktis. Bendrai tariant, rekuperatoriai yra tam tikros dalys, reikalingos patalpų vėdinimo sistemoje. Rekuperacija yra sugrąžinimas, taigi, tai nurodo pačios technikos specifiką – oras yra sugrąžinamas. Tas oras, kuris iš patalpos išeina, sušildo orą, kris įeina iš lauko. Tokiu būdu, rekuperatorius sukuria šilumą namuose, o kartu vyksta ir patalpos vėdinimas. Tai yra dalykas, itin reikalingas namams, kuriuos norisi gyventi harmoningai.

Keletas faktų

Jeigu rinksitės tokią sistemą savo namams, pastebėsite, kad rekuperatoriai būna tikrai kelių skirtingų tipų ir jie gali puikiai tikti įvairioms patalpoms. Jie gali skirtis tiek savo funkcijomis, tiek montavimo galimybėmis, tiek tam tikrais veikimo principo aspektais.

Rekuperatoriaus vėdinimo sistemą sudaro keletas esminių elementų. Pirmiausia tai yra pats rekuperatorius, kuris ir yra esminė šios sistemos dalis. Jis gali būti įvairaus galingumo, taip pat skirsis ir šilumos atgavimo koeficientas. Rekuperatorius gali būti tikrai labai taupus, gali būti ir galingesnis. Tačiau net ir galingesnis jis gali būti taupesnis už mažesnį, nes viskas priklausys nuo to, kokiu principu jis veiks. Taip pat šią vėdinimo sistemą sudarys ir šilumokaitis, kuris bus atsakingas už "oras – oras" kaitinimo būdą. Tas būdas sutaupo daug pinigų, kadangi energija panaudojama labai protingai. Žinoma, tai galioja tuomet, kada oras yra šildomas. Jeigu bus užstatytas vėdinimas ir patalpų šaldymas – tada elektros reikės keletą kartų daugiau. Taip pat šiai vėdinimo sistemai paprastai yra įsriegiamas tam tikras triukšmo izoliavimo elementas, kuris slopina prietaiso darbo garsus.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *