Šildymas oras-vanduo – universalus sprendimas

Svarstote, kokį šildymo būdą namams pasirinkti? Nenorite vargti su kieto kuro katilu, tačiau elektrinis ir dujinis šildymas kainuoja pernelyg brangiai? Šildymas oras-vanduo yra vienas geriausių pasirinkimų, kuris tinka daugeliu atvejų. Šio šildymo būdo populiarumą lemia universalus pritaikymas ir daugybė privalumų.

Kaip veikia šildymas oras-vanduo?

Pagrindinis elementas oras-vanduo šildymo sistemoje yra šilumos siurblys, kuris šilumą absorbuoja iš aplinkos oro, lauke ir perduoda šildymo sistemai. Oras-vanduo šildymas gali būti tiek grindinis, tiek radiatorinis, tą patį šilumos siurblį galima naudoti ir karšto vandens paruošimui, o vasarą – ir kondicionavimui.

Sistemą iš esmės sudaro du blokai: vidaus ir lauko modulis. Jie dažniausiai yra montuojami toje pačioje namo vietoje viduje ir išorėje, tad sistemos įrengimas yra palyginti paprastas ir greitas, todėl sumažina reikalingas investicijas. Oras-vanduo šildymas gali būti naudojamas tiek gyvenamosiose, tiek kitos paskirties patalpose. Be to, dėl palyginti mažos kainos jį galima naudoti ir kaip pakaitinį šildymo būdą arba įrengti nuolat negyvenamose patalpose, pavyzdžiui, sodybose ar sodo nameliuose.

Vienas šilumos siurblys – trys funkcijos

Nors kartais gali pasirodyti, kad oras-vanduo šilumos siurblys yra tik paprastas kondicionierius, neskubėkite daryti išvadų. Taip, jo veikimo principas išties labai panašus, tačiau šie siurbliai atlieka net tris funkcijas: šildo namus, ruošia karštą vandenį ir kondicionuoja orą (vasarą). Taigi, už vienos sistemos kainą gaunate tris – tai rimtas argumentas, kodėl šildymas oras vanduo yra tikrai naudinga investicija.

O geriausia yra tai, kad šis šildymo būdas yra labai efektyvus. Kuo aukštesnė lauko temperatūra, tuo pigiau kainuoja vidaus patalpų šildymas. Be to, šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti derinami su saulės kolektoriais ir tada veikia ne tik itin ekologiškai, bet ir labai mažomis sąnaudomis.

Dažniausiai šie siurbliai naudoja elektros energiją, bet suvartojimas yra palyginti nedidelis dėl aukšto šilumos siurblio efektyvumo. Žinoma, jei lauke temperatūra nukrinta iki -20 laipsnių, elektros energijos sąnaudos gali padidėti, bet šildymas oras-vanduo užtikrins komfortišką temperatūrą namuose.

Oras-vanduo sistemos privalumai

Kalbant apie privalumus, kuriais pasižymi šildymas oras-vanduo, jų yra tikrai daug. Kaip jau minėjome, tai labai universali ir lengvai pritaikoma sistema, atliekanti net keletą funkcijų. Be to, tai ekologiškas ir ekonomiškas šildymo būdas. Verta paminėti, kad šiems siurbliams, jei keičiate taršų seną katilą, yra siūloma valstybės parama. Ja pasinaudojus galima sumažinti šildymo sistemos atnaujinimo kaštus.

Individualių namų savininkai itin vertina ir patogumą, kurį suteikia šildymas oras-vanduo. Tereikia nustatyti norimą temperatūrą ir mėgautis jaukia šiluma. Taip, oras-vanduo šilumos siurbliai nereikalauja daug priežiūros, o jų tarnavimo laikas itin ilgas ir siekia net iki 20 metų. Rekomenduojama kartą per metus atlikti techninį aptarnavimą, kad siurblys tarnautų patikimai.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *