Statybų projekto valdymas – alternatyva generalinei rangai

Šiuolaikinis statybos paslaugų portfelis yra itin platus ir įvairus. Jį sudaro daugybė paslaugų, kurios padeda keisti pasenusius metodus ir optimizuoti statybų procesą įvairiose stadijose. Viena tokių paslaugų yra statybų projekto valdymas. Plačiau aptarkime, kokias naudas tokia paslauga suteikia statytojui ir kodėl verta ja pasinaudoti.

Kas yra statybų projekto valdymas?

Statybų projekto valdymo paslaugas teikia nepriklausomos įmonės, turinčios aukštos kvalifikacijos specialistų komandą ir didelę patirtį. Tai ypatingos kvalifikacijos reikalaujanti užduotis, todėl paslaugą verta užsakyti tik iš patikimo tiekėjo, turinčio gerą reputaciją rinkoje.

Statybų projekto valdymas – tai profesionalaus statytojo interesų atstovavimas, kuris padeda surasti geriausius sprendimus įgyvendinant projektą. Skiriama keletas esminių etapų, kuriuose gali būti pritaikoma ši paslauga: iki statybų, statybų metu ir po jų. Tai reiškia, kad statybų projekto valdymas gali apimti visą statybų procesą.

Statybų projekto valdymas – universali paslauga

Projekto valdymas yra labai plati kategorija, tačiau paprastesniuose projektuose nuolatinis nepriklausomo valdytojo įsitraukimas ne visada yra būtinas. Galima šią užduotį suskaidyti į atskirus procesus ir pasinaudoti statybų projekto valdymu tik tuose etapuose, kur tai yra reikalinga.

Viena svarbiausių užduočių, rengiantis statyboms, yra projekto įvertinimas. Statybų projekto valdymo specialistai atlieka galimybių studijas, analizes ir nagrinėja, kaip optimizuoti projektą inžineriniu, finansiniu, teisiniu ir kitais požiūriais. Nors šiame etape visas darbas vyksta popieriuje, jis gali padėti daug sutaupyti.

Vėliau yra apibrėžiami projekto tikslai, numatomos gairės, sudaromas grafikas ir tvirtinamas biudžetas. Planavimas yra labai svarbus, tačiau dar svarbiau suvaldyti projektą, kad jis neperžengtų biudžeto rėmų. Tam būtina iš anksto įvertinti rizikas ir aplinkos veiksnių įtaką – štai todėl statybų projekto valdymas reikalauja itin aukštos specialistų kompetencijos.

Kita paslaugos dedamoji yra įgyvendinimo proceso kontrolė, kurioje pasitelkiamos aukštos kvalifikacijos specialistų žinios. Tai leidžia užtikrinti statybos darbų kokybę, laikytis patvirtinto grafikos. Dar vienas privalumas atitikimas visiems statyboms keliamiems reikalavimams – tai sutaupo daugybę laiko, kai tvarkomi pastato dokumentai.

Statybų užbaigimas – tai procesas, kurio metu yra tvarkoma dokumentacija ir koordinuojamas galutinis atsiskaitymas. Tai paskutinis darbų etapas, kuriuo užsibaigia statybų projekto valdymas.

Generalinio rangovo atsisakymas

Statybų projekto valdymas iš esmės yra generalinės rangos alternatyva. Kuo ši paslauga yra pranašesnė? Generalinis rangovas paprastai yra ribojamas savo interesų, be to, jis į procesą įsitraukia iš esmės jau projekto įgyvendinimo etape. Tuo tarpu statybų projekto valdymas apima procesus, kurie yra naudingi daug ankstesnėse stadijose – dar iki projekto parengimo. Tai gali būti, pavyzdžiui, inžineriniai tyrinėjimai ar energetinio poreikio vertinimas.

Statybų projekto valdymas – daug universalesnė paslauga, suteikianti statytojui laisvumo ir galimybę pasirinkti patikimą savo interesų atstovavimą. Tai moderni generalinės rangos alternatyva, išplečianti statytojo galimybes netiesiogiai įsitraukti į statybų procesą ir gerokai padidinanti jo efektyvumą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *