Statytis namą Vilniuje ar pirkti butą?

Jauniems žmonėms, norintiems gyventi veiksmo ir kultūros centre, namų statyba Vilniuje gali atrodyti kaip geidžiamiausias tikslas. Visi norime panašių dalykų – kad būtų graži gamta, grynas oras, miesto centras, maža kaina. Tačiau tai yra nesuderinama. Todėl tenka rinktis atsižvelgiant į pačius svarbiausius kriterijus. Kai kam tai bus vieta, kai kam – kaina. Ką rinktis? Namo statybą Vilniuje ar buto įsigijimą?

Namo statyba

Namų įrengimasKokius aspektus teks apsvarstyti, jeigu rinksitės namo statybą? Pirmiausia, teks grįžti į realybę ir sužinoti, kiek iš tiesų kainuoja sklypas Vilniuje. Ar jūs galite jį įsigyti? Ar turite tiek pinigų? Šitas klausimas bus labai svarbus, nes vidutines pajamas gaunantis žmogus su šeima neturės pinigų sklypui Vilniaus centre. Aišku, visi kaip tik ten ir norės gyventi. Prestižiniai iš seniai yra Žvėryno, Antakalnio rajonai, kurie irgi yra beveik centre, tačiau tuo pačiu jie be proto brangūs. Gali būti, kad vidutiniam sklypui įsigyti Žvėryne, teks pakloti kone pusę milijono eurų. Ne kiekvienas norės ir galės mokėti tokią sumą. Taigi, teks galvoti apie kitokias vietas. Su vidutinėmis pajamomis, galėsite nusipirkti sklypą Vilniaus priemiestyje: Trakų Vokėje, Baltojoje Vokėje, Naujojoje Vilnioje, Pilaitėje, Nemenčinėje. Jeigu pirksite brangesnį, galėsite sau leisti gyventi Baltupiuose, Pašilaičių pabaigoje, Buivydiškėse. Kitas variantas – pirkti jau esantį prastą statinį su automatiškai jam priklausančiu sklypu, o vėliau toje pačioje vietoje statytis namą. Tad jeigu turite pakankamai pinigų sklypui, viskas gerai. Pačios namo statybos vienok kainuos panašiai tiek pat, ar statysite namą centre, ar už jo. Kainos labiau skirsis būtent paties sklypo. Na ir žinoma, kuo teritorija yra labiau ypatinga, priskiriama vertybėms ar kam kitam, tuo sunkiau ten gauti leidimą statyti namą. Tačiau sunku nereiškia neįmanoma.

Butas

Kitas pasirinkimas – puikus naujas butas Vilniuje. Kai kurie žmonės jokiu būdu nenorės gyventi bute, nes jiems tai primena kalėjimą inkile, kur už sienų pilna žmonių. Kai kuriems žmonėms toks gyvenimas tiesiog reiškia išprotėjimą, todėl jiems jau geriau pagal turimas finansines sąlygas statytis namą. Galima ir ne Vilniuje, svarbu, kad būtų namas. Na o tiems, kam gyvenimas bute diskomforto nekelia, galima rinktis apsigyventi tokioje vietoje, kuri visgi leistų oriai elgtis, gyventi ir džiaugtis viskuo. Tai gali būti ir butas prie pat Žaliojo tilto, nes įsigyti butą vis tiek visada pigiau negu statyti namą.

Palikite atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *